Americký velvyslanec si v Techmanii zatančil s robotem

Americký velvyslanec si v Techmanii zatančil s robotem
04.11.2014
Americký velvyslanec si v Techmanii zatančil s robotem

Uvolněná, odlehčená a neformální – taková byla dnešní návštěva amerického velvyslance Andrewa H. Schapiro v Techmania Science Center v Plzni. Velvyslanec sem zavítal v rámci své cesty do Plzně.

(Plzeň 3.11.2014) „Pana velvyslance Techmania zaujala a nás moc potěšilo, když řekl, že v Americe navštívil podobných science center řadu, ale to naše se mu líbí nejvíc,“ říká ředitel Techmanie Vlastimil Volák. Kromě setkání s vedením centra čekalo velvyslance ještě setkání s pěticí dětských kosmonautů, kteří se právě vrátili ze simulovaného letu na kometu. Jejich mise Andrewa H. Schapiro nadchla a dokonce dětem schválil, že kvůli ní zameškali ve škole. „Tohle je totiž to nejlepší vzdělání,“ poznamenal.


Nakonec ho přišel pozdravit humanoidní robot ASIMO, který je v těchto dnech v Techmanii k vidění. Kromě společenské konverzace předvedl velvyslanci i tanec, k němuž se Andrew H. Schapiro i jeho žena rádi připojili.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!