Americký velvyslanec si v Techmanii zatančil s robotem

Americký velvyslanec si v Techmanii zatančil s robotem
04.11.2014

Uvolněná, odlehčená a neformální – taková byla dnešní návštěva amerického velvyslance Andrewa H. Schapiro v Techmania Science Center v Plzni. Velvyslanec sem zavítal v rámci své cesty do Plzně.

(Plzeň 3.11.2014) „Pana velvyslance Techmania zaujala a nás moc potěšilo, když řekl, že v Americe navštívil podobných science center řadu, ale to naše se mu líbí nejvíc,“ říká ředitel Techmanie Vlastimil Volák. Kromě setkání s vedením centra čekalo velvyslance ještě setkání s pěticí dětských kosmonautů, kteří se právě vrátili ze simulovaného letu na kometu. Jejich mise Andrewa H. Schapiro nadchla a dokonce dětem schválil, že kvůli ní zameškali ve škole. „Tohle je totiž to nejlepší vzdělání,“ poznamenal.


Nakonec ho přišel pozdravit humanoidní robot ASIMO, který je v těchto dnech v Techmanii k vidění. Kromě společenské konverzace předvedl velvyslanci i tanec, k němuž se Andrew H. Schapiro i jeho žena rádi připojili.Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.