UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

4.zeměplošský maškarní bál se blíží

4.zeměplošský maškarní bál se blíží
19.08.2015

Klub Terryho Pratchetta a CZ Kontinuum vás zve na Všefandomovou maškarádu - čtvrtý zeměplošský maškarní bál, který se bude konat v pátek 13. listopadu 2015 od 20:00 hodin na Marjánce.

Všefandomová maškaráda

 

Zeměploští trpaslíci kopali příliš hluboko a objevili starobylé ruiny dávno zaniklé civilizace. V jedné z budov našli podivné zařízení s velkým červeným tlačítkem. Bylo přirozené, že jeden z trpaslíků toto tlačítko stiskl, přestože na něm byl vyrytý znak, který značil jakési nebezpečí – osobu, která v ruce držela jakousi nebezpečnou zbraň... nebo kytaru. Ale je přirozeností každé myslící bytosti, aby takové tlačítko stiskla a zjistila, co se stane, stejně jako je přirozeností můry zemřít v plameni hořící lucerny.

 

Zařízení, jehož pravý účel byl ztracen společně se zaniklou civilizací, vytvořilo v mnoha vesmírech portály, které všechny směřovaly na jedno jediné místo – planetu Zemi. Aby bylo zabráněno celosvětové panice, byli návštěvníci z těchto jiných světů přesunuti do izolace, dokud se nebudou moci vrátit zpátky odkud přišli. Než se tak stane, tak pro ně lidé této planety vymysleli mnoho způsobů, jak se zabavit, kdy jedním z nich je uspořádání maškarního bálu.

Pokud jsi pozemšťan, a chceš se s návštěvníky z jiných vesmírů setkat, stačí se převléknout do jakéhokoliv kostýmu, abys mezi ně zapadl, a přidat se tak k jejich zábavě. Nebojte se a zúčastněte se. A nezapomeňte na kostým!

Přijďte na čtvrtý zeměplošský maškarní bál

Klub Terryho Pratchetta a CZ Kontinuum vás zve na Všefandomovou maškarádu - čtvrtý zeměplošský maškarní bál, který se bude konat v pátek 13. listopadu 2015 od 20:00 hodin na Marjánce (adresa Bělohorská 262/35, Praha 6 – Břevnov, zastávka MHD „Marjánka“, tramvaj č. 22, 25). Prostory akce budou pro hosty k dispozici již od 19:30 hodin.

 

Vstupné je 300 Kč, v předprodeji 250 Kč. Vstupenky si můžete rezervovat či objednat na e-mailu vehali@discworld.cz. Výtěžek z maškarního bálu bude tradičně věnován AD Centru na výzkum Alzheimerovy nemoci v České republice. Klub Terryho Pratchetta výzkum této nemoci podporuje již od roku 2012 a dosud bylo za jeho pomoci na tento výzkum přispěno několika stovkami tisíc korun.

 

 

 

Pozorný návštěvník našich akcí si možná všiml, že zveme již na čtvrtý maškarní bál, přestože jsme zatím uspořádali pouze dva ročníky, v roce 2012 a 2013. Vysvětlení je jednoduché: V roce 2014 jsme totiž zapomněli třetí ročník uspořádat! Svou účastí na maškarním bálu tedy přispějete i na výzkum nemoci, která se, jak je toto důkazem, může týkat i vašich blízkých, přátel či známých, ačkoli to nemusí být vždy na první pohled zřejmé.

 

Letošní ročník vzniká ve spolupráci se Star Trek fan klubem CZ Kontinuum, který – jak již jeho název napovídá – sdružuje fanoušky sci-fi fenoménu Star Trek bez rozdílu pohlaví, věku, národnosti, vyznání, rasy, druhu…. CZ Kontinuum letos v listopadu oslaví 20 let od založení a za dobu svého působení uspořádal nespočet akcí od setkání členů přes cony, soutěže, výlety až po návštěvy herců ze ST seriálů a filmů a jejich českých dabérů.

 

Ač jsou světy Zeměplochy a Star Treku značně rozdílné, spojuje jejich české fankluby jedno důležité časové pojítko – stejně jako CZ Kontinuum, i Klub Terryho Pratchetta v tomto roce slaví své 20. výročí od založení klubu.

Program:

K tanci a poslechu nám zahraje bluesová hudební skupina Mrakoplaš, která je již mnoho let považována za hlavní hudební skupinu Klubu Terryho Pratchetta, a to nejen kvůli svému názvu.

 

V dalším hudebním bloku se můžeme těšit na „Ajnkeslbuntes“, tedy Martinu Fialovou s písněmi Hany Zagorové a Pavla Tesaře, herce z Divadla v Dlouhé, který je proslulý nejen svými hudebními čísly s písněmi Václava Neckáře, a na jejich hosty, kteří je v duetech doplní.

 

Poslední hudební blok si vezme na starost DJ Lucky, se kterým se vrátíme v čase do 60. – 80. let 20. století.

Během přestávek mezi hudebními bloky promluví MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D. z AD Centra, proběhne tombola a několik hudebních, tanečních a jiných představení.

 

Hlavním sponzorem Všefandomového a zeměplošského maškarního bálu je nakladatelství Talpress.

Mediálním partnerem je VANILI.cz

Velmi se těšíme na vaši účast, ať už jste zeměplošan, trekkie, starwarsák, vrátkař, whovian nebo příznivec jakékoliv jiného vesmíru, který pronikl do našeho světa.

Odkazy:

Podrobnosti o akci - http://www.discworld.cz/bal

Událost na Facebooku - https://www.facebook.com/events/1630864077157941/

Webové stránky Klubu Terryho Pratchetta - http://www.discworld.cz/klub/

Webové stránky CZ Kontinuum - http://www.kontinuum.cz/

Webové stránky AD Centrum - http://www.nudz.cz/adcentrum/Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.