Batman - Zatracení - Cesta do hlubin Batmanovy duše

 Batman - Zatracení - Cesta do hlubin Batmanovy duše
08.04.2020

Vše začíná Jokerovou smrtí, jež rozpoutá sled nečekaných událostí a honem za pravdou. Pravdou, kdo Jokera zabil. Byl to netopýří muž anebo někdo jiný? Spousta otázek, ale žádné odpovědi, které by mohly vést k pachateli.

Je fascinující, co dokázal Lee Barmejo svými překrásnými ilustracemi, které vás vtáhnou do děje víc než samotný příběh a propustí až na úplném konci. Zatracení je depresivní a ponurá podívaná ukazující Batmanovu duši v těch nejčernějších barvách. Sám, bez přátel a bez rodiny, pouze s výčitkami, které ho stravují jako jed. Čtenář se proto musí nejednou soustředit, aby dokázal odlišit, co je realita, a co se Batmanovi zdá.

V jakýchsi flashbacích totiž vidíme jeho dětství a až do doby, kdy došlo k vraždě jeho rodičů. Většinu času, pršelo, jakoby se déšť snažil smýt špínu a zločiny páchané ve městě Gotham. Aby toho nebylo málo, tak se odnikud vynoří John Constantine, který do vyprávění vloží svůj cynický humor a vždy kousavé poznámky, kterými se netopýra snaží navést na správnou cestu. Tihle dva vytvořili zajímavé a zábavné combo, které drží komiks pohromadě.

Zatracení se zabývá duší a vší bolestí, kterou dokáže člověk spáchat nejenom sobě, ale taky svému okolí. Od toho se odvíjí jednotlivé příběhy a setkávání. Překvapila mě nová a děsivá podoba Harley, tahle postava si prošla neuvěřitelným vývojem, ale v tomhle díle dostala nových rozměrů. A nemyslím tím jiné líčení oblékání. Jak byla zoufalá, tak byla i o to děsivější. Jakoby se snažila Jokera nahradit.

Komiks má pevnou vazbu a navíc tu najdeme poloprůhlednou vazbu, kde nejvíce zaujme netopýří symbol. Ilustrace jsou podobné příběhu, temné, krvavé a plné zmaru. Z každé stránky na vás dýchá smrt a zmar, který pak cítíte i po dočtení a říkáte si, že přestože je Batman fascinující hrdina, tak jste rádi, že nejste v jeho kůži.

Hodnocení: 90 %

Batman: Zatracení 

Brian Azzarello, Lee Bermejo

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2020

Překlad: Štěpán Kopřiva

Formát: 216 x 276 mm

Počet stran: 176

Provedení: Hardback s přebalem

Recenzi napsala Michaela Voláková
IMAGE:Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.