banner
banner

Batman - Zatracení - Cesta do hlubin Batmanovy duše

 Batman - Zatracení - Cesta do hlubin Batmanovy duše
08.04.2020
Batman - Zatracení - Cesta do hlubin Batmanovy duše

Vše začíná Jokerovou smrtí, jež rozpoutá sled nečekaných událostí a honem za pravdou. Pravdou, kdo Jokera zabil. Byl to netopýří muž anebo někdo jiný? Spousta otázek, ale žádné odpovědi, které by mohly vést k pachateli.

Je fascinující, co dokázal Lee Barmejo svými překrásnými ilustracemi, které vás vtáhnou do děje víc než samotný příběh a propustí až na úplném konci. Zatracení je depresivní a ponurá podívaná ukazující Batmanovu duši v těch nejčernějších barvách. Sám, bez přátel a bez rodiny, pouze s výčitkami, které ho stravují jako jed. Čtenář se proto musí nejednou soustředit, aby dokázal odlišit, co je realita, a co se Batmanovi zdá.

V jakýchsi flashbacích totiž vidíme jeho dětství a až do doby, kdy došlo k vraždě jeho rodičů. Většinu času, pršelo, jakoby se déšť snažil smýt špínu a zločiny páchané ve městě Gotham. Aby toho nebylo málo, tak se odnikud vynoří John Constantine, který do vyprávění vloží svůj cynický humor a vždy kousavé poznámky, kterými se netopýra snaží navést na správnou cestu. Tihle dva vytvořili zajímavé a zábavné combo, které drží komiks pohromadě.

Zatracení se zabývá duší a vší bolestí, kterou dokáže člověk spáchat nejenom sobě, ale taky svému okolí. Od toho se odvíjí jednotlivé příběhy a setkávání. Překvapila mě nová a děsivá podoba Harley, tahle postava si prošla neuvěřitelným vývojem, ale v tomhle díle dostala nových rozměrů. A nemyslím tím jiné líčení oblékání. Jak byla zoufalá, tak byla i o to děsivější. Jakoby se snažila Jokera nahradit.

Komiks má pevnou vazbu a navíc tu najdeme poloprůhlednou vazbu, kde nejvíce zaujme netopýří symbol. Ilustrace jsou podobné příběhu, temné, krvavé a plné zmaru. Z každé stránky na vás dýchá smrt a zmar, který pak cítíte i po dočtení a říkáte si, že přestože je Batman fascinující hrdina, tak jste rádi, že nejste v jeho kůži.

Hodnocení: 90 %

Batman: Zatracení 

Brian Azzarello, Lee Bermejo

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2020

Překlad: Štěpán Kopřiva

Formát: 216 x 276 mm

Počet stran: 176

Provedení: Hardback s přebalem

Recenzi napsala Michaela Voláková
IMAGE:Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem