UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Zrodil se první český postapokalyptický seriál

Zrodil se první český postapokalyptický seriál
28.07.2020

Miniseriál Malé PostApo má premiéru tento týden na TV Óčko!

Co všechno je na projektu zajímavého?

Je toho dost! Filmovalo se v dobře známé a oblíbené oblasti kolem bývalé raketové základny v Bratronicích, dějiště mj. festivalu JunkTown. Celkově je výprava velmi vydařená od scény po kostýmy. Tvůrcům se výborně podařilo namíchat detektivní zápletku, tíseň a špínu i drsný humor se spoustou zajímavých nápadů, a vše zakomponovat do klasické postapokalyptické atmosféry. Inu, to můžete už nyní posoudit sami – šestidílná série běží v tomto týdnu, tedy od 27.7. od pondělí do soboty vždy ve 22 hodin a celou černohumornou jízdu českým postapem zakončí v neděli jednak speciální vydání pořadu Drive s tvůrci seriálu, kteří poodhalí jeho natáčení, a také tím, že se následně odvysílají všechny díly naráz za sebou.

A co o projektu říkají samotní tvůrci?

"Chtěli jsme udělat něco, co se bude vymykat ze současné seriálové produkce, kdy se vše odehrává např. v kanceláři, hasičárně nebo třeba kadeřnictví. A tak jsme došli k postapokalyptickému žánru, který v českém prostředí ještě nikdo z hlediska humoru a ani jinak nevytěžil," říká ke zrodu námětu herec a režisér Radovan Klučka, jeden z tvůrců seriálu. "Zároveň je to sonda do typicky českého prostředí, je to o nekonečné lidské blbosti, že lidi budou blbý za sto i za třista let," dodává.

"Vyšel nám z toho komediální pseudodokument o vyšetřování temného případu, který se odehrál v jedné postapokalyptické osadě," přibližuje Miloš Mazal, druhý z ústředních tvůrců seriálu, který zatím nebyl celý nikde odvysílán. „Kluci se svým projektem nepochodili u velkých televizí, ať už celoplošných či internetových, tak jsme se rozhodli uvést tento unikát u nás,“ říká Alexandr Guha, programový ředitel TV Óčko. „Celotýdenní večerní vysílání doprovodí další formáty, jako tematické soutěže a kvízy, divácký chat na obrazovce v platformě #VidímSeNaÓčku a playlist postapo videoklipů. Odměny pro naše diváky, kteří se interaktivně zapojí, tvoří komiksy z nakladatelství CREW jako Živí mrtví, Soudce Dredd a další,“ vyjmenovává Guha.

Přízvisko "Malé" v názvu odkazuje na fakt, že se jedná o prequel tzv. Velkého PostApa, tedy scénáře k seriálu, který na svou realizaci teprve čeká. „Malé PostApo jsme natočili z rodinného rozpočtu za jediný den, natáčení trvalo 19 hodin, abychom ukázali potenciálním producentům, jak s tím místem a žánrem umíme pracovat,“ vysvětluje Radovan Klučka.

Zmiňovaným místem je bývalá raketová základna Bratronice, známá též postapo festivalem Jungtown. Díky spolupráci s komunitou, která se o tuto unikátní lokaci stará a buduje ji, získali tvůrci kulisy a kostýmy, které celý seriál povyšují z amatérské legrácky na takřka profesionální dílo. Bobby Smoteyto Combo, který byl spojkou mezi tvůrci a postapo komunitou v Bratronicích, a postaral se o vizuální stránku seriálu, říká: „Postapo scéna je celosvětově velmi silná, vznikají filmy, hry, jsou různé eventy, jako například známý Burning Man, má to vzrůstající potenciál. V Česku je to ale stále spíše v alternativě, do mainstreamu to zatím neproniklo.“

To se nyní může změnit, jak ostatně doufá i herec a režisér Radovan Klučka: „Podívejte se na Óčku na Malé PostApo, které údajně vůbec není mainstreamové, ač si myslíme, že by právě mělo být. Třeba se vám zalíbí a budeme mít dost fanoušků k tomu, abychom mohli realizovat Velké PostApo.“

Malé PostApo, 6 epizod, po-čt od 22h na Óčku a neděle pořad Drive - postapo speciál také od 22h trailer: https://youtu.be/QI_YZDr_yNwKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.