UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Začněte nový rok správně: Používejte ochranné pomůcky a chraňte své zdraví

Začněte nový rok správně: Používejte ochranné pomůcky a chraňte své zdraví
16.01.2022

Používáte při práci ochranné pomůcky? Přestože se jedná o velikostí zanedbatelné doplňky, mohou vám zachránit život a prodloužit funkčnost některých vašich smyslů.

Nepodceňujte ochranu svého sluchu

Samozřejmostí při práci v hlučném prostředí by mělo být nošení sluchátek nebo špuntů do uší. Ochranná sluchátka a špunty do uší totiž chrání váš sluch nejenom při práci, ale také při potápění a létání letadly. Sluch každého z nás je jinak citlivý, ale bohužel pro všechny platí, že se časem zhoršuje.

A pro některé jedince to znamená, že v důchodovém věku jsou nuceni nosit naslouchátka. Dělejte tedy pro ochranu svého sluchu maximum a vždy pamatujte na nošení ochranných pomůcek.

Který hluk nám nejvíc škodí?

Pokud byste přemýšleli nad tím, který hluk je pro naše lidské ucho nejškodlivější, odpověď je snadná: ten o nízkých frekvencích. Zvuky o nízkých frekvencích se nám totiž i při vysoké hlasitosti zdají nižší, zčehož plyne ono riziko poškození sluchu.

Vyberte si druhy špuntů do uší na míru

A jelikož, jak jsme již zmínili, hlučná prostředí a prostředí, v nichž by mělo být nošení ochranných pomůcek sluchu povinné, se liší, je tomu přizpůsoben také výběr špuntů do uší.

  • Na hudební koncert své oblíbené kapely, který si zkrátka nechcete nechat ujít, se vám budou hodit speciální hudební špunty do uší.

  • Ti z vás, kteří často cestují letadlem zase určitě ocení špunty do uší do letadla, protože tlak a pískání v uších může být při létání někdy nesnesitelné.

  • A samozřejmě existují i špunty pracovní, pro děti a do vody.

Ať už jste vášnivý plavec, pracujete v hlučném prostředí, často létáte nebo si neodpustíte návštěvu hudebního koncertu, vždy myslete na ochranu svého zdraví. Přeci jen zdraví máme jedno a je důležité o něj pečovat.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.comKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.