Začněte nový rok správně: Používejte ochranné pomůcky a chraňte své zdraví

Začněte nový rok správně: Používejte ochranné pomůcky a chraňte své zdraví
16.01.2022

Používáte při práci ochranné pomůcky? Přestože se jedná o velikostí zanedbatelné doplňky, mohou vám zachránit život a prodloužit funkčnost některých vašich smyslů.

Nepodceňujte ochranu svého sluchu

Samozřejmostí při práci v hlučném prostředí by mělo být nošení sluchátek nebo špuntů do uší. Ochranná sluchátka a špunty do uší totiž chrání váš sluch nejenom při práci, ale také při potápění a létání letadly. Sluch každého z nás je jinak citlivý, ale bohužel pro všechny platí, že se časem zhoršuje.

A pro některé jedince to znamená, že v důchodovém věku jsou nuceni nosit naslouchátka. Dělejte tedy pro ochranu svého sluchu maximum a vždy pamatujte na nošení ochranných pomůcek.

Který hluk nám nejvíc škodí?

Pokud byste přemýšleli nad tím, který hluk je pro naše lidské ucho nejškodlivější, odpověď je snadná: ten o nízkých frekvencích. Zvuky o nízkých frekvencích se nám totiž i při vysoké hlasitosti zdají nižší, zčehož plyne ono riziko poškození sluchu.

Vyberte si druhy špuntů do uší na míru

A jelikož, jak jsme již zmínili, hlučná prostředí a prostředí, v nichž by mělo být nošení ochranných pomůcek sluchu povinné, se liší, je tomu přizpůsoben také výběr špuntů do uší.

  • Na hudební koncert své oblíbené kapely, který si zkrátka nechcete nechat ujít, se vám budou hodit speciální hudební špunty do uší.

  • Ti z vás, kteří často cestují letadlem zase určitě ocení špunty do uší do letadla, protože tlak a pískání v uších může být při létání někdy nesnesitelné.

  • A samozřejmě existují i špunty pracovní, pro děti a do vody.

Ať už jste vášnivý plavec, pracujete v hlučném prostředí, často létáte nebo si neodpustíte návštěvu hudebního koncertu, vždy myslete na ochranu svého zdraví. Přeci jen zdraví máme jedno a je důležité o něj pečovat.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.comKam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.