UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Za vsí jménem Končina jen hustý Hvozd začíná...

Za vsí jménem Končina jen hustý Hvozd začíná...
26.12.2019

Recenze na Začarovaný hvozd - českou fantasy pro vaše potomky z pera nejpovolanější autorky.

Za vsí jménem Končina jen hustý Hvozd začíná. Bolech a Luna, dvě místní děti, vstříc dobrodružství spolu letí. Lesních duchů je Hvozd plný, jejich cesta plná trní hrdiny zavede hádej, kam? To ví jen Klára a Šejtan sám.

Bolech je sirotek žijící ve vsi Končina. Luna, která dostala své jméno po mateřském znaménku ve tvaru měsíce, se od svých sourozenců liší nejen barvou vlasů. A možná proto se stala jedinou kamarádkou osamělého sirotka.

Když pak vyschne řeka tekoucí z Hvozdu a zavlažující skrovná políčka vesničanů, vydá se dvojice mladých přátel zjistit, jak zase vláhu polím vrátit. No a tím začíná nejen výprava za dobrodružstvím, ale především za záchranou vesnice a poznáním své vlastní rodiny.

Naše hrdiny po cestě doprovází kouzelná stvoření všeho druhu. Malá dračice či velký černý pes jsou jen jedněmi z mnoha. A díky jejich pomoci snad dosáhnou Luna a Bolech svého cíle.

Příběh o odvaze a přátelství je plný krásných barevných ilustrací Ester Kuchynkové. Právě její obrázky, které (a to je myšleno v dobrém) připomínají kresby z japonských anime filmů, zaujmou malé čtenáře, stejně jako čtivý dobrodružný příběh a jeho sympatičtí hrdinové.

Kdo zná knihy Kláry Smolíkové, ví, že, že tato autorka má nejen cit pro potřeby dětské duše, ale také čich na skvělé ilustrátory. To se znovu ukázalo v knize Začarovaný hvozd. Hezké čtení.

Hodnocení: 98%

Žánr

Literatura českáFantasyPro děti a mládež

Vydáno

2019, Pikola

 

1. vydání originálu:

2019

Počet stran

88

Jazyk vydání

český

Vazba knihy

pevná / vázaná

ISBN

978-80-7617-847-2Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.