UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Wastelands lákají nováčky i začátečníky

Wastelands lákají nováčky i začátečníky
03.01.2018

Ambiciózní projekt Wasteland se vrací

Už je to nějaký pátek, co v devadesátých letech přišla na přecpaný český trh původně maďarská karetka Wastelands. Hra měla velký úspěch a dokázala se prosadit i přes nabitou konkurenci, kterou tvořily značky jako Magic: The Gathering, Doomtrooper či třeba karetní Pokémon. Nyní se tento ambiciózní projekt vrací.

Základní systém je velice jednoduchý

Každý z hráčů si sestaví vlastní balíček tvořený vojáky a monstry, zaklínadly a magickými předměty, stavbami i legendárními hrdiny. Vaším cílem je sebrat soupeři všechny životy, což děláte nejčastěji prostřednictvím svých armád. Bojovníci se shromažďují ve dvou liniích, v záloze, kde si lížou rány, a na hradbách, kde se ocitají ve víru nejtvrdší řeže. Dozadu tedy dáváte takticky zaměřené jednotky, vepředu najdou svoje místo nejdrsnější sekerníci. Jednotky vykládáte nejprve do zálohy, ale letci dokážou zaujmout pozici na hradbách i v kole, ve kterém přišli na bojiště.

Zdrojem, kterým za vykládání vašich borců i ostatních karet platíte, jsou fiktivní kouzelné body, jež přibývají každé kolo se stoupající tendencí – první kolo přibude jeden, ve druhém dva a tak podobně až do pěti. Dalším platidlem jsou tzv. komponenty, které vytloukáte ze soupeřových jednotek, ale můžete si je opatřit i z vlastních karet. Budovy pak stavíte prostřednictvím stavitelů, kteří se rekrutují z mužů ve vaší záloze.

Zbylé karty vám všemožně pomáhají. Předměty posilují vaše jednotky, magie vám všemožně pomáhá a škodí soupeři (typicky zabíjením jeho vojáků), stavby mají různé schopnosti (třeba plamenometná věž kropí nepřátelské útočníky), odbornosti vám dávají speciální schopnosti.

Vaším cílem je sestavit balíček co nejlépe, aby se karty v něm navzájem posilovaly a doplňovaly a vytvořily tím zabijácké kombo

Vaše oko jistě uspokojí kvalitně zpracovaná grafická stránka hry. Přímo před vašima očima rozehrají svůj zápas o moc slizká monstra i svalnatí rekové, jejichž ručně kreslené obrázky kombinující retro i moderní styl vizuálu na kartách doslova ožívají. Mimochodem, nejen o světě hry se můžete dozvědět více informací na pravidelně aktualizovaném živém webu wastelands.cz.

Wastelands jsou na naučení snadnou hrou (k čemuž přispívá i kompletní lokalizace do češtiny, jež třeba právě Magicu chybí), která však nabízí obrovské množství možností a perfektně tak procvičí vaše logické myšlení. Válčit můžete nejen s kamarády, ale také lze vybojovat vavříny na mnoha turnajích, které se zde v České republice konají. Právě to je další silná stránka hry – domácí podpora od vydavatelů. Díky ní můžete bojovat o umístění v žebříčku nejlepších českých hráčů, diskutovat o hře na živých stránkách v rámci sociálních sítí (FB, Instagram, Youtube) či kupovat kusovky za přátelské ceny. Obecně, cena hry je jedním z největších kladů a Wastelands tak patří na kolbišti TCG her mezi ty nejlevnější. Vydavatel již také přislíbil vydání dalších expanzí, je tedy jisté, že pramen zábavy jen tak neuschne.

Wastelands jsou svěžím větrem na poli české deskoherní scény, a to zejména té turnajové. Projekt se slibně rozjíždí, neustále přibývá oznámených turnajů, soutěží a dalších akcí a ve virtuálním prostoru jsou slyšet hlasy hráčů, jež dokazují, že fanoušků téhle hry je v Česku stále dost. Nebojte se mezi ně zařadit ani vy!

Moře informací o této skvělé hře naleznete na www.wastelands.cz a na jejich facebookových stránkách.

Článek přípravil Honza Vavřička.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.