UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vystraší vás Krvavá fontána

Vystraší vás Krvavá fontána
25.08.2018

Kde se zjevuje Černá paní a záhadná fontána chrlící krev. Vše se dozvíte v recenzi Honzy Procházky!

O penzionovaném náčelníkovi Liberecké Kriminálky Agustinovi Velikém jsme psali poměrně nedávno, v recenzi na detektivní román s prvky tajemna Hra na smrt. Nyní nám vydavatelství Mystery Press přináší jeho poslední případ. Ten se jmenuje Krvavá fontána a pro fanoušky fantastiky si v něm jeho autor Jaroslav Velinský přichystal takové fajnové věci, jako jsou kostlivci, zjevení mrtvé šlechtičny či v samotném názvu zmíněnou fontánu, která chrlí krev.

Ale nepředbíhejme událostem.

Ty jsou nám prezentovány hezky postupně. A to díky dvěma prologům, které ukotvují celý případ v minulosti.

Je konec druhé světové války. Před hlavním vchodem zámku Grabenstein zakvílí brzdy několika otevřených černých mercedesů. To do německé ozdravovny pro válečné veterány z řad důstojníků přijel velitel pracovního tábora Rudolph standartenfurer Schmeeheinz. Proč? Protože Rusové už jsou skoro tady a je třeba schovat nejen tajné dokumenty, ale také naloupené zlato. Vždyť v kraji řádí ta partyzánská verbež. A prý se tu ztrácejí váleční veteráni…

Partyzánská verbež Grabenstein dobyla a několik let poté je už chátrající zámek v majetku československé lidově demokratické armády. Vojín Lacko střeží nejen hranice vojenského újezdu, ale především sklad PHM před útokem diverzantů. Ovšem když kašna před zámkem začne chrlit krev, zahodí zbraň a vezme nohy na ramena.

Až o pár let později se o Grábštejně dozvídá penzionovaný kapitán kriminálky Augustin Veliký. To když na dveře jeho bytu zaklepe šéf rekreačního penzionu s restaurací U kola a vrat Josef Tuml. Ta stojí ve vsi nedaleko Grábštejna a jeho parku, který se za ta léta změnil v hotový prales.

A co že pana hoteliéra trápí?

Inu přízrak černé dámy, která se zjevuje v panství Grábštejnském a děsí hosty svou přítomností. A kočí prý v lese za zámkem viděl pět kostlivců. Teď o nich vypráví každý večer U kola vrat a děsí tak štamgasty. Pionýři v Blatech zas viděli stopy obrovské žáby a světla podivná tamtéž. Zkrátka a dobře, důvodů, proč se U kola a vrat kšefty nehýbou je dost. Nebyl by pan Veliký od té lásky a nejel to vyšetřit, když už je v tom důchodu? Ostatně pan Tuml je přítelem nového šéfa kriminálky Pařízka. „Vždyť on mě za vámi, pane Veliký sám poslal.“ A když se pan hoteliér zaručí, že ubytování a strava jsou na úrovni a zdarma, už je ruka v rukávě. To že se k velikému v Rovné vsi záhy připojí jeho staří kumpáni malíř Smetana a sochařka Hornová je více než jasné.

Stylem vyprávění nevyčnívá Krvavá fontána nad předchozí autorovy knihy ani o hlaveň Mausera C.96. Velinský dávkuje informace postupně a po troškách. Přesto že je případ dost spletitý a postavy (jak je autorovým zvykem) hodně upovídané, dokáže díky dobře zvládnutým vypravěčským postupům udržet čtenářovu pozornost až do samého závěru. Navíc je čtveřice svérázných detektivů velice sympatická a nešetří ve svých dialozích humorem a narážkami na světovou literaturu, což mnohé čtenáře také potěší. A díky prvkům tajemna působí z celé čtveřice detektivek s trojicí V.S.H.v hlavní roli nejstrašidelněji. Přestože Mystery Press vydalo Krvavou fontánu jako e-book, mohla by si najít cestu také k mladším čtenářům. Zcela jistě jim má co nabídnout.
VYCHÁZÍ POUZE JAKO E-BOOK!

Datum vydání: 3. 07. 2018

ISBN: 978-80-7588-038-3 (epub), 978-80-7588-039-0 (mobi), 978-80-7588-040-6 (pdf)
Počet stran: 326
Vazba: pouze ebook (epub, mobi, pdf)
Série: Augustin Veliký Díl v sérii: 4.
90% Jan ProcházkaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.