UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

VYCHÁZÍ KOMIKS HLAVOLAM ZE STÍNADEL

VYCHÁZÍ KOMIKS HLAVOLAM ZE STÍNADEL
15.06.2017

K letošnímu 110. výročí narození Jaroslava Foglara vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara dobrodružný komiks Hlavolam ze Stínadel

Navazující na jeho populární románovou trilogii Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta.

Komiks vychází jako speciální číslo časopisu Bobří stopa vydávaného SPJF, které by komiksem rádo přivedlo k Foglarovi a jeho dílu nové čtenáře, ale také potěšilo jeho již odrostlé fanoušky. Pod scénářem komiksu je podepsaný Josef Blažek, brněnský autor známý hororovými komiksy s dětskými hrdiny jako Třída smrti nebo To není moje sestra!, které byly oba i zfilmovány. Kresbu obstaral Jiří Filípek, zkušený dlouholetý kreslíř Bobří stopy, kterému loni mu vyšel komiksový soubor Povídky pro dobrodruhy

Příběh komiksu se odehrává čtvrt století před první výpravou Rychlých šípů do Stínadel, kdy se teprve začíná psát historie Vontů. Jsou tomu tři roky, co Jan Tleskač zemřel při pádu ze svatojakubské zvonice a zmizel jeho hlavolam, ježek v kleci. Nyní se hlavolam znovu vynořil a kdosi ho vynesl ze Stínadel na Druhou stranu. Stínadelští, zatím ještě nesjednocení do Vontské organizace, chtějí ježka zpět a vedou o něj na Rozdělovací třídě nelítostnou válku s Druhostraníky. Do druhostranické armády se zapojí i nejlepší kamarádi Martin Rýznar a Ondra Hlobil. Zatímco horkokrevný Martin pomáhá odrážet vpády Stínadelských na Druhou stranu, přemýšlivý Ondra se coby armádní špión snaží vypátrat hlavolam a celou válku tak ukončit. Boje i pátrání zavádí oba chlapce hluboko do nepřátelských Stínadel, až do zchátralého sirotčince, kde vyrůstal Jan Tleskač, a ještě dál, do stínadelského podzemí, kde už od středověku leží pohřbeno úžasné tajemství… A jejich přátelství podrobí těžké zkoušce.

Komiks je prvním dílem zamýšlené nové stínadelské trilogie a v přípravě je už druhý díl Povstání Vontů.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.