UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

VYCHÁZÍ KNIŽNÍ PREQUEL DLOUHO OCEKÁVANÉHO CESKÉHO FANTASY FILMU POSLEDNÍ Z APORVERU

VYCHÁZÍ KNIŽNÍ PREQUEL DLOUHO OCEKÁVANÉHO CESKÉHO FANTASY FILMU POSLEDNÍ Z APORVERU
18.01.2018

Mel to být nejdražší ceský film všech dob, fantasy príbeh, který uchvátí diváky nejen v Cechách. Film Poslední z Aporveru se však své premiéry ani po více než deseti letech dosud nedockal.

V nakladatelství Fragment nyní vychází první díl fantasy série Srdce Aporveru alespon v knižní podobe. Také druhý díl, Poslední z Aporveru, vyjde ješte tento rok. Autorem obou knih je David Šenk.

První díl dvoudílné ceské série Srdce Aporveru predchází deji filmu 

a je s jeho príbehem svázán jen neprímo. Po letech klidu a míru se pohádkovým svetem Aporveru šírí temnota. Zemi zaplavují divoké sykony a rozsévají nenávist, strach a zkázu. Podarí se Rolanovi a Prin zániku Aporveru zabránit? S hlavními hrdiny se vydáte na dobrodružnou cestu neznámými koncinami za bájným Ecidilem, v kterém Srdce Aporveru bije z posledních sil. Ten, kdo ho vylécí, zachrání celý svet. „Do sveta Aporveru stojí za to se vydat, byt treba jen v knižní podobe. Jsem proto velmi rád, že nyní príbeh vyjde alespon v ní,“ ríká David Šenk.

Vysvetluje také, jak celý príbeh vlastne vznikl: „Predstavte si, že žijete ve svete, který je naprosto odlišný od toho našeho. Zapomente na pevniny a more, predstavte si nekolik kilometru vysoké „houby“ a mezi nimi jen bílá oblaka, vítr a všudyprítomné sykony – ani rostliny, ani zvírata, ale neco uprostred cesty. Když mi Tomáš Krejcí ten svet priblížil a požádal me o napsání príbehu, který se odehrává pred událostmi filmu Poslední z Aporveru, byl jsem nadšený. Dokreslil jsem v hlave ten svet do co možná nejjemnejších detailu a pak jsem ho naplnil lidmi. Bežnými lidmi z masa a kostí.“

Dech beroucí kombinace exotického, pohádkového prostredí, v kterém se ale pohybují všední lidé.

A príležitostí zažít dobrodružství je v takovém svete habadej…
„Fantasy pohádky mám moc rád a v našem autorském týmu jsme chteli vytvorit knihu, která by bavila deti i rodice i všechny fanoušky fantasy žánru. Spolu s držitelkou Oscara Marketou Irglovou pracujeme navíc na albu písní z Aporveru, které vydání knihy doprovodí. Ctenári tak mohou k cetbe poslouchat i užasnou fantasy hudbu. Album by melo vyjít na jare,“
 doplnuje autor námetu Tomáš Krejcí.

David Šenk publikuje krátké vedeckofantastické povídky a novely od roku 2000. Pravidelne se objevují na stránkách casopisu Ikarie/XB-1 a Pevnost, ci v žánrových antologiích. Jeho první autorská sbírka mu vyšla v roce 2011. David Šenk se považuje za technooptimistu a verí v zárivou budoucnost Zeme. Jeho povídky pojednávají o obycejných lidech, kterí se ocitají v neobycejných situacích, a snaží se celit neprízni osudu a neslevit pri tom ze svého lidství.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.