UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vychází kniha Tajemná zatmění s předmluvou Jiřího Grygara

Vychází kniha Tajemná zatmění s předmluvou Jiřího Grygara
23.07.2018

"V minulosti se jich lidé obávali. Brali je jako zlá znamení. Doba se však změnila..."

Těmito řádky začínala kniha Tajemná zatmění, která spatřila světlo světa a oči dychtivých čtenářů na jaře roku 2015. Na 248 stranách se pokusila prostřednictvím pestrých faktů, fantastických obrázků (především z dílny legendárního prof. Miloslava Druckmüllera) i cestopisných zážitků zprostředkovat takřka nepopsatelnou krásu měsíčních a slunečních zatmění. Nyní vychází její zbrusu nové, rozšířené a aktualizované vydání, které navíc okořenil velice lidskou a svojskou předmluvou sám dr. Jiří Grygar.
Sluneční a měsíční zatmění bezpochyby patří mezi nejkrásnější přírodní úkazy vůbec. Není tedy divu, že se k nim již mnohokrát obraceli i autoři nejrůznějších knih - žánrově od prózy či poezie, historie až k populárně naučnému faktu. Tajemná zatmění patří k tomu poslednímu zmíněnému, ale snaží se prostřednictvím mnoha zážitkových odboček čtenáři zprostředkovat co nejlidštější dojem z těchto úchvatných nebeských "divů". Druhé vydání knihy, které vychází 23. července 2018 (v týdnu, který přinese pozorovatelům na mnoha místech světa včetně střední Evropy to nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století), je rozšířeno o tři další zajímavé kapitoly, tedy o plných 16 stran navíc. Stávající obsah je navíc v mnohém opraven a aktualizován. Nesmírnou poctou je, že počátek knížky patří předmluvě renomovaného popularizátora astronomie, dr. Jiřího Grygara.

Video: Upoutávka ke knize Tajemná zatmění


Zdroj: www.astro.czKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.