UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vtipy Mirka Vostrého se nemusí brousit

Vtipy Mirka Vostrého se nemusí brousit
22.11.2017

Přečtěte si rozhovor s šikovným a především veselým výtvarníkem Mirkem Vostrým!

Jaký máš vztah k fantazii a ke scifi obvzlášť?

Sci fi se mi líbí, pokud má příběh napětí a inteligentní myšlenku. Např se mi libí seriál "Akta X" nebo "Věřte nevěřte" To mě baví.

Četls nebo čteš fantastickou literaturu?

Nečtu nic, protože na to vůbec nemám čas a štve mě to. Rád bych si přečetl nějakou knihu, ale jsem moc pracovně vytížen. Ke knize bych se dostal až kolem desáté večer a to už bych u čtení usnul.

Chodíš do kina na scifi filmy nebo na horory?

S kinem je to podobné jako s knihou ale poslední dobou mě manželka na filmy do kina bere. Horory ani sci fi ale nevybírá.

Jaké scifi filmy máš rád nejvíc a proč?

Tak samozřejmě, že se mi líbí můj asi první scifi film co jsem jako malý kluk viděl a to byl E.T. Mimozemštan. Pak jsem viděl Vetřelce, Predátora, Terminátora, Star wars (viděl jsem jen první díl)...

Nakreslil jsi někdy nějaký scifi vtip nebo vtípek o ufounech?

Ano, nakreslil. Mám jich docela dost.

S jakého úspěchu máš největší radost?

Těším se z každého úspěchu, který přijde. Z kterého úspěchu mám ale největší radost je to, že se mi povedlo zaujmout čtenáře a hlavně vydavatele, a že se mohu kreslením živit. Že mě pořád někdo chce publikovat a stále mám dost práce. Na začátku jsem nevěřil, že se tím dá uživit.

Na čem nyní pracuješ a co chystáš v blízké budoucnosti?

Společně se spisovatelem a scénáristou Mirkem Adamcem (autor pohádek "V peřině", "Škola princů" nebo seriálu "Proč bychom se netopili") jsme připravili novou knihu pro malé děti. Jmenuje se "Děda Nejděda aneb dítě má vyzkoušet všechno co nejdřív, aby se mohlo zdárně rozvíjet!" Tuto knihu jsme poslali do literární soutěže, kterou vyhlásil Svaz Knihovníků a informačních pracovníků ČR v rámci 10. ročníku projektu: Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Držte palce.
Dále pracuji na dalším dílu dětského komiksu Koumáci. Tentokrát cestují časem a dostanou se nechtěně do budoucnosti. Dále připravuji omalovánky, kulisy pro kouzelníka Pavla Kožíška a mnoho dalšího.

Co cestování v čase? Nechtěl by ses někam mrknout?

Do minulosti, tam kde jsem něco pokazil a zkusit to udělat lépe, abych viděl, jakým směrem by se můj život ubíral, s kým bych se setkal, co bych dnes dělal atd. Ale rozhodně bych minulost neovlivňoval. Nerad bych se ocitl dnes někde jinde s jinými lidmi. Tam kde jsem, s lidmi s kterými jsem, s manželkou, kterou mám, jsem spokojený.

Jak se ti líbilo na OstroFconu?

OstroFcon byl zajímavý. Prezentoval jsem tam sérii komiksových příběhů nazvanou Koumáci, kterou kreslím a kouknul se co se děje ve světě komiksu.

Viděl jsem tě, jak se potíš při malování krásné vnadné a hlavně spoře oděné ženy v kostýmu princezny Leiy. Já bych nervozitou neudržel tužku. Jak se ti malovalo?

Špatně se mi malovalo, to dá rozum. Slečna byla opravdu spoře oděná a příroda na ní nešetřila. Protože jsem kreslil její karikaturu, tak jsem se soustředil jen na její obličej. Musel jsem zachovat profesionalitu a navíc jsem ve věku, kdy to se mnou už tak necloumá.

Co ostatní cosplayeři v super kostýmech? Jak se ti líbili?

No to bylo něco podobného. Organizátoři mě umístili vedle stánku těchto cosplayerů a to byly samé slečny přírodou obdařené, které se zapomněly obléknout. Chvíli jsem přemýšlel, zda jsem opravdu na komiksovém festivalu nebo na plese erotického časopisu.

Jak často maluješ, co nejvíc a co nejradši?

Kreslím non stop a nejraději pro děti, kde mohu popustit uzdu své fantazii. Tzn. kde se nemusím držet striktně podoby, která je předem daná.

Určitě jsi jako každý malíř balil holky na svůj um. Šlo to snadno, viď?

Vždycky když něčím vynikáš, tak přitahuješ pozornost, takže ANO, i já jsem časem zjistil, že moje kreslení přitahuje pozornost holek. Zjistil jsem ale, že nesmí být vedle kluk, co umí hrát na kytaru a zpívat. Hra na kytaru byla lepší mucholapka na holky.

Kdyby tě unesli ufouni, co bys jim slíbil, aby tě vrátili domů manželce?

Když by ses mě zeptal před 15ti lety, kdy jsem žil se svou bývalou manželkou, řekl bych jim že jim děkuji, že mě unesli. Dnes by mě naštvali, kdyby mě odvlekli od mé ženy. Ovšem co bych jim slíbil, aby mě pustili to netuším. Možná, že znám vnadnou princeznu Leiu a když mě pustí, že jim prozradím, kde ji najdou.

Kdyby přišla sousedka, že od tebe chce namalovat akt, kolik by to stálo?

Nic - odmítl bych jí. Nekreslím akty. Neumím to a kdybych ji měl kreslit mým stylem, asi by se urazila, kdyby pak viděla jak jsem ji nakreslil. A to nemluvím o reakci mé ženy, až by zjistila, že doma kreslím nahou sousedku. Asi bych se pak modlil, aby mě ti ufoni unesli.

Jaké další služby v kreslení nabízíš a jak si tě můžou lidičky objednat?

Objednat si u mě lze jakoukoli kresbu - karikatury, omalovánky, ilustrace dětských knih, přáníček, pozvánek, svatebních oznámení atd.Nejsnažší je navštívit moje webové stránky www.mirekvostry.cz a tam mě zkontaktovat.

Děkujeme za rozhovor pro Vanili.cz!
Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.



Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.