UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Všichni sní o setkání s UFO, ale jsme na ně skutečně připraveni?

Všichni sní o setkání s UFO, ale jsme na ně skutečně připraveni?
11.05.2016

Distribuční premiéra filmu Návštěva.
Návštěva je generálka, havarijní plán, který – jak se s obavami vyjádřila Organizace spojených národů – nemáme. Michael Madsen, režisér filmu

Oceňovaný dánský režisér Michael Madsen přijíždí do Prahy osobně uvést distribuční premiéru svého dokumentárního sci-fi Návštěva, ve kterém se vydává vstříc potenciálnímu setkání s mimozemskou civilizací na planetě Zemi. V pondělí 2. května režisér přednesl od 18 hodin v malém sále pražského kina Světozor zdarma přístupnou filmovou masterclass v anglickém jazyce. V ní představil svoji režisérskou metodu i úskalí práce se zástupci Úřadu OSN pro vesmírné záležitosti či odborníky z NASA. Na filmovou lekci navázal od 20:30 hodin ve velkém sále kina Světozor českou kinopremiérou filmu Návštěva. „Touto distribuční premiérou zahajujeme u příležitosti dvaceti let MFDF Ji.hlava nový distribuční projekt, který pravidelně uvede pozoruhodné dokumentární filmy do českých kin a zároveň na internetový portál DAFilms.cz. Ji.hlavský festival i online portál DAFilms.cz jsou známy svou kvalitní dramaturgií. Distribuční projekt je pro nás vzácnou možností, jak k divákům dostat výjimečné zahraniční i české dokumenty – a to přesně tak, jak to mají rádi: některým do kina a jiným na internet, legálně a ve stejný čas. To je budoucnost filmové distribuce,“ vysvětluje Marek Hovorka, ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Uvedení snímku v českých kinech doplní online premiéra na portálu DAFilms.cz, která bude doprovozena týdenní retrospektivou Madsenových filmů nabízených divákům zdarma.

***

Obrazy první mimozemské Návštěvy

 

Režisér Michael Madsen v dokumentární sci-fi Návštěva nastavuje zrcadlo lidské rase, když se ptá, co se bude dít, až na naší planetě Zemi přistanou zástupci mimozemské civilizace. Bere diváky na cestu do neznáma za hranice vnímání pozemšťanů a v konečné fázi hledá odpověď na otázku – kdo jsme? „ Cílem mého filmu je zjistit, co by setkání s mimozemšťany znamenalo. V této souvislosti není Návštěva koncipována jako scénář ‚co by, kdyby‘, ale ‚co a kdy‘. Návštěva je generálka, havarijní plán, který – jak se s obavami vyjádřila Organizace spojených národů – nemáme,“ popisuje blíže svůj snímek Madsen. Výpovědi protagonistů jsou prokládány vizuálně působivými záběry simulace situace při první mimozemské „návštěvě“.

 

Michael Madsen je konceptuální umělec a režisér filmu To Damascuc – a Film on Interpretation (2005) a na festivalech oceňovaného dokumentu Into Eternity (2010), který zanechává zprávu budoucím generacím o nyní budovaném úložišti jaderného odpadu ve Finsku, jež by mělo být dokončeno v 22. století, tedy dlouho po naší smrti. Založil Sound/Gallery, prostor pro šíření zvuku pod kodaňskou radnicí, kde v letech 1996–2001 působil jako umělecký ředitel. Mezi jeho umělecké projekty patří také různé instalace na festivalech nové hudby a zvukového umění či návrh konceptu nové hudební knihovny v dánském Odense. Dále také hostuje jako přednášející na Královské dánské akademii umění, Dánské filmové škole a na University of California, University of Western Sydney a londýnské School of Architecture; vede například „seminář pro ty, kteří vůbec netuší, co točit“.

 

Návštěva a další Madsenovy filmy dostupné online

Dokumentární portál DAFilms.cz zpřístupnil Madsenovu dokumentární sci-fi Návštěva exkluzivně již v neděli 1. května, kdy bylo možné film zhlédnout na stránkách DAFilms.cz na celém území České republiky zdarma. „Jde o prvomájový dárek všem milovníkům dokumentárních filmů i záminku k příjemnému večeru ve dvou. Místo hvězd na obloze tak můžete sledovat vesmír ve filmu,” navrhuje Diana Tabakov z portálu DAFilms.cz.

 

Od pondělí 2. května byl film dále přístupný za mírný poplatek. „Spolu s českou distribuční premiérou filmu Návštěva připravujeme také světovou retrospektivu díla tohoto dánského režiséra. Od pondělí 2. května tak diváci po celém světě mohou na DAFilms.cz vidět zcela zdarma všechny Madsenovy filmy včetně dokumentu Into Eternity nebo To Damascus – a Film on Interpretation, o výpravě z Kodaně do Damašku na motivy stejnojmenné divadelní hry Augusta Strindberga,“ vysvětlila Diana Tabakov. Retrospektiva zahrnuje jak jeden z prvních Madsenových filmových počinů, dvouminutový Statistics of Copenhagen (2008), tak i první 3D dánský dokument o průměrnosti The Average of the Average (2011).

 

Portál DAFilms.cz tímto navazuje na předešlé premiéry formátu day-and-date release, kdy dochází k uvedení filmu naráz v kamenných kinech i v prostředí internetu. Tímto způsobem byl v Česku úspěšně uveden také vítězný snímek benátského filmového festivalu Sacro GRA čerstvého držitele Zlatého medvěda Gianfranca Rosiho či populární snímek  žijí protinožci! slavného ruského režiséra Viktora Kossakovského.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.