UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Všefandomová maškaráda

Všefandomová maškaráda
25.09.2016

Kdy: 11.11.2016
Kde: KD Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10
Vstupné: 300 Kč (250 Kč v předprodeji - objednávky na vehali@discworld.cz - viz níže)
Vystoupí: Party Leaders
Benefice: Výtěžek z bálu podpoří výzkum Alzheimerovy nemoci

Kapitánův deník, hvězdné datum 5522,7 Sotva jsme se vymanili z hypergravitace mrtvé hvězdy a Enterprise se vrátila ke svému původnímu kurzu, celou lodí proběhla neznámá vibrace.

„Co to bylo? Uhuro, chci hlášení o stavu celé lodi. Zranění, škody,“ řekl kapitán Kirk, sotva vibrace ustaly.

„Kapitáne, tohle je velmi podivné. Mám dojem, že se okolo nás změnily hvězdy. Nepoznávám žádná souhvězdí,“ pronesl do zmateného ticha Sulu.

„To je nelogické,“ reagoval ihned Spock, „hvězdy se přece jen tak nepřesunou.“ A začal situaci blíže zkoumat.

„Kapitáne, senzory něco zachytily. Vypadá to jako planeta, ale má to velmi nezvyklý tvar. Bohužel jsou senzory rušeny, vše je velmi nezřetelné.“

„Objekt na obraz,“ zavelel kapitán Kirk.

Na hlavní obrazovce se nejprve objevil velmi neurčitý tvar zahalený v oparu.

„To jsou mraky? Takže by tam mohla být kyslíková atmosféra?“ otázal se kapitán Kirk.

„Začíná to nabírat konkrétnější tvar. Fascinující! Vypadá to jako želva,“ dořekl Spock a jeho obočí vystřelilo vzhůru.

„Obávám se, že to ještě není všechno. Na té želvě jsou sloni. Čtyři.“

Jak se loď k objektu blížila, objevovaly se další a další detaily:

„Vypadá to, jako by ti sloni měli na hřbetě obrovskou pizzu.“

„Kapitáne, zřejmě jsme cestou od kvasaru M-17 proletěli do nějaké jiné dimenze. To byla asi ta vibrace. Bohužel senzory jsou stále rušeny, takže kromě vizuálních poznatků z orbity nic dalšího nezjistíme.“

„Je možný výsadek?“ otázal se kapitán Kirk Scottyho.

„Možný je, ale nevím, jestli ho dostanu zpátky, nevíme, co je to za rušení.“

„Ta želva vzbudila mou zvědavost. Takže Spock, Kostra, Sulu a já do transportní místnosti.“

 

Mezitím na Neviditelné univerzitě Rozšafín Ctibum naléhavě hledal arcikancléře Výsměška. Byl už v jeho pracovně, ložnici, ve stájích, v jídelně i v tělocvičně. Nakonec na něj narazil u dveří na Věž umění. Než stihl otevřít ústa, aby mu sdělil onu naléhavost, arcikancléř se ho zamyšleně zeptal:

„Pane Ctibume, jak jsme tu před 45 lety měli ty patálie s Oktávem a rudou hvězdou… všiml jste si, co je vidět na obloze?“

„Pane, kvůli tomu už vás nějakou dobu hledám. Vypadá to, že v souhvězdí Utržené rolničky přibyla hvězda. Září modře. A rychle se přibližuje.“

„Může to být nějaká obrácená situace než tehdy?“

„Pane, tehdy hvězda zářila rudě a narodily se nové Zeměplochy. Ptáte se, zda modrá hvězda znamená, že zaniknou? Že zanikne i naše Zeměplocha?“

Když tu se vzduch zachvěl a zničehonic se na nádvoří zhmotnily 4 postavy v podivných úborech. Jedna postava měla takové elfí uši.

---

Jak dopadne tento startrekovský výsadek na Zeměplochu, se budete muset přijít podívat. My ale víme, že k podobným výsadkům oběma směry v našem vesmíru dochází poměrně často a tento maškarní bál je toho jen dalším důkazem.

 

Klub Terryho Pratchetta a CZ Kontinuum Star Trek fan klub vás zvou na další ročník Všefandomové maškarády, který se bude konat v pátek 11. listopadu 2016 od 20:00 hodin v KD Barikádníků (Saratovská 20, Praha 10, zastávka MHD „Strašnická“, tramvaj č. 7, 26, metro A). Prostory akce budou pro hosty k dispozici od 19:30 hodin.

Vstupné je 300 Kč, v předprodeji 250 Kč. Vstupenky si můžete objednat či rezervovat na e-mailu vehali@discworld.cz. Výtěžek z maškarního bálu bude tradičně věnován AD Centru na výzkum Alzheimerovy nemoci v České republice. Klub Terryho Pratchetta výzkum této nemoci podporuje již od roku 2011 a dosud bylo za jeho pomoci na tento výzkum přispěno několika stovkami tisíc korun.

Maškarádu pořádají Klub Terryho Pratchetta a CZ Kontinuum Star Trek fan klub.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.