UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vlad Taupesh a Josef Rarach vytvořili dokonalé monstrum God of the Dead

Vlad Taupesh a Josef Rarach vytvořili dokonalé monstrum God of the Dead
20.04.2017

Hlavní událostí amerického festivalu SFX a hororu MONSTERPALOOZA 2017 byla prezentace Vlada Taupeshe a Josefa Raracha. FOTOGALERIE!

MONSTERPALOOZA 2017

Už skoro 10 let se v USA pravidelně koná festival věnovaný Horroru, Monstrům a speciálním efektům - MONSTERPALOOZA (Los Angeles, Ca). Na festival se sjiždí ti největší mistři speciálních efektů a líčení. Můžete zde potkat Ricka Backera, Steve Wanga, Steve Johnsona, Akihido Ikeda a další osobnosti ze světa filmu.

Je velmi pravděpodobné, že hlavní udalostí festivalu Monsterpalooza 2017 byla prezentace Vlada Taupeshe a Josefa Raracha, kteří se stali tváří značky PPI Premiere Products - největší světové značky vyrábějící a prodávající materiály pro filmový průmysl - obvzlášť pro segment speciálních effektů a líčení. Už mnoho let značka PPI podporuje nejlepší světové maskéry a umělce v oboru speciálního líčení jako například tyto osobnosti: Ve Neil, Greg Cannom, Joel Harlow, Mark Coulier, a nyní i Vlada Taupeshe a Josefa Raracha.

Rozhovor s uměleckým maskérem Josefem Rarachem

Jakou masku jste na festivalu Monsterpalooza předvedli?
Vytvářeli jsme společně s Vladem Taupeshem a za asistence naší maďarské studentky (FX Makeup school) a umělkyně Krisztiny Asztalos masku God of the Dead.

Měla na podobu masky nároky či požadavky značka PPI?
Samozřejmě, že ano. Firma PPI nás prosila, abychom zopakovali masku nejznámějšího Zombie Kinga, ale Vlad ani já nemáme rádi opakování, tak jsme vytvořili nového, už 3. z řady mrtvých Králů, jménem Mictlantecuhtli. Postava není reprodukcí mexických tradic, je ale novým pojetím bájné postavy.

Jak dlouho trvalo líčení postavy s maskou?
Líčení na celé tělo se nám podařilo ve velice krátkém čase, a to jen 3 hodiny.

V jakých filmech můžeme vidět vaše masky?
Filmů bylo spousta, jeden s posledních, premiéra, kterého byla koncem března, kde je možné vidět naše práce, je The Zookeeper’s Wife. Tam jsme tvořili animatronické zvíře.

Zajímavé odkazy

Děkuji za rozhovor a za fotografie, které nám poskytl Josef Rarach.

Honza Vavřička

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné erotické fotogalerie v sekci EroTotem.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.