UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vertikální žaluzie excelují především v kancelářských a komerčních prostorách, skvěle však mohou posloužit i doma

Vertikální žaluzie excelují především v kancelářských a komerčních prostorách, skvěle však mohou posloužit i doma
08.08.2021

V souvislosti s vnitřní stínící technikou, která je k vidění především v kancelářích a komerčních prostorách, se většině lidí okamžitě vybaví vertikální žaluzie.

V domácnostech tak rozšířené nejsou, přesněji si je pořizujeme spíše sporadicky. Což ovšem neznamená, že se do bytu či domu vyloženě nehodí. V případě vhodného umístění mohou naopak posloužit ještě o něco lépe než ostatní druhy stínění. Ale vše pěkně popořádku.

Variabilní ochrana před sluncem nejen na pracovišti

Vertikální žaluzie se nestaly stálicí kancelářských a komerčních prostorů shodou náhod. Nabízí vše, co od stínění na daných místech potřebujete – dostatečnou variabilitu, jednoduchou údržbu, a navíc cenovou dostupnost.

Z hlediska funkčnosti jsou vertikální žaluzie uzpůsobeny k jednoduchému ovládání a zároveň efektivnímu stínění. Lamely lze libovolně naklánět a podle potřeby regulovat intenzitu denního světla tak, aby se v místnosti dobře pracovalo a nedocházelo k rušivým odleskům slunečních paprsků na monitorech.

Nabídka barev je široká a vždy lze zvolit variantu, která odpovídá požadavkům na stínění daného místa takříkajíc na míru. V prostorách komerčního charakteru je obvykle kladen důraz na přítomnost nehořlavých materiálů – a vertikální žaluzie mohou samozřejmě plně vyhovovat i v toto směru. Ve srovnání s látkami, které po dodatečné impregnaci ztrácí úroveň nehořlavosti, jsou lamely z nehořlavé tkaniny řádově lepší.

Všechny uvedené vlastnosti, tedy bohatý výběr látek, plynulá regulace světla a uplatnění na velkých prosklených plochách, dělají z vertikálních žaluzií jasnou volbu. Ale jak je to v domácnostech – hodí se také do bytů a domů?

Znamenitá volba i v domácím prostředí

Odpověď na výše položenou otázku zní „ano“ – vertikální žaluzie mohou být více než rozumným řešením do bytu či domu. Své místo naleznou především tam, kde je zapotřebí zaclonit větší plochu, a to bez ohledu na její tvar. Používají se také k zastínění balkonů a lodžií.

Díky nepřebernému množství látek mohou mít milovníci interiérového designu úsměv na rtech – sladit lamely s ostatními prvky v místnosti je více než snadné. A protože jsou viditelné i zvenčí (stejně jako horizontální žaluzie a rolety), utváří příjemný dojem z bydlení i pro kolemjdoucí.

Jak je to s údržbou?

Pravidelnému čištění vertikálních žaluzií se sice nevyhnete, ale nemusíte mít strach – nejde o nijak náročný proces, který byste nezvládli nebo vám zabral příliš mnoho drahocenného času. V podstatě se totiž stačí chopit vysavače, nasadit nejužší hubici, utlumit výkon a postupně „projet“ všechny lamely (nezapomeňte si je přidržovat), dokud z nich nezmizí nános prachu.

V případě lehčího znečištění sice s vysavačem nepochodíte, ale s navlhčeným hadříkem (použijte vodu s obyčejným saponátem) dáte věci zaručeně do pořádku. Větší znečištění, se kterým si neporadíte vlastními silami, můžete svěřit odborníkům. Firmy, které se zabývají čištěním a úklidem, si s takovým úkolem poradí raz dva.

O něco horší je situace, kdy lamely zežloutnou kvůli ustavičnému kouři. S tím už nic nenadělá ani kovaný profesionál. Budete je muset vyměnit, nebo se smířit s tím, že už nikdy nebudu vypadat jako nové. Proto je lepší doma nekouřit

Kde se po "vertikálkách" poohlédnout?

Kvalitní vertikální žaluzie z produkce renomovaného českého výrobce najdete v e-shopu Labona.cz. Kvalifikovaná zákaznická podpora vám ochotně poradí s výběrem a doporučí vhodnou variantu na míru vaší domácnosti či kanceláře.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.