UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Věřila jsem, že budu v první pětce

Věřila jsem, že budu v první pětce
02.05.2018

Michal Březina vyzpovídal nejlepší povídkářku soutěže Uchovej mou duši, Kristýnou Malinkovou

Jak jste jistě zaregistrovali, loni na podzim jsme na Vanili.cz vyhlásili literární soutěž, volně na téma Uchovej mou duši. Slíbili jsme, že čtyři vítězové se ocitnou v naší společné e-knize, kterou připravujeme. Navíc jsme slíbili, že s tím, kdo se ocitne na místě prvním, uděláme „vanilácký“ rozhovor. Tak, tady je. Tuto báječnou příležitost vyhrála Kristýna Malinková, kajsi až z Ostravy. Umístila se s povídkou Nesnesitelná těžkost bytí.

Jak ses o naší literární soutěži dozvěděla?
Přes facebookovou skupinu Literární soutěže.
 
Co tě přimělo se zúčastnit?
Asi jsem si chtěla vyzkoušet, jestli budu mít úspěch i mimo rodinu a kamarády, kteří většinou nebývají moc kritičtí. Taky jsem doufala, že když budu psát pro širší publikum, vyhecuje mě to k lepšímu výkonu. Což se zřejmě povedlo.
 
Jak dlouho jsi hledala téma nebo námět své povídky?
Par minut. Na rozdíl od reálného života jsem při psaní hodně spontánní a intuitivní, takže sázím na první dobrou. Většinou mi stačí jenom nějaký ústřední motiv a směr, jakým by se povídka měla ubírat, a píšu. Buď to vyjde, nebo strávím hodiny až týdny přepisováním.
 
Na jakém místě jsi odhadovala, že se umístíš?
Věřila jsem, že budu v první pětce. Jsem sice věčný pesimista, na druhou stranu bych neposlala do soutěže povídku, o které bych si nemyslela, že má šanci.
 
O čem je tvá povídka?
Povídka „Nesnesitelná těžkost bytí“ se odehrává v alternativní budoucnosti, kdy je možné uchovat lidskou duši stejně, jako si dnes nechávají pozůstalí na památku popel zemřelého. Příběh je vyprávěn z pohledu Sola, který tuto službu poskytuje. Právě se potýká s finančními problémy, a tak se k němu dostane duše s hodně temnou energií. Otázkou je, co se s ní rozhodne udělat a jak dlouho vydrží odolávat její moci.
 
Půjdeš do toho příští rok znovu?
Pokud bude stejně zajímavé téma, tak určitě.
 
Hodláš se teď po úspěchu v soutěži věnovat psaní víc?
Doufám, že až teď dokončím školu, budu mít víc času a budu moct na svém psaní víc zapracovat.
 
Nějaký další úspěch na obzoru?
Čekám na výsledky soutěže Tovaryši kalamáře. A jinak nic, nakonec nejsem letos tak produktivní, jak jsem chtěla.
 
Tvůj nejoblíbenější český spisovatel fantastiky?
Jako čtenář jsem strašně nestálá, sotva se dokážu držet delší dobu jednoho žánru, natož autora. Navíc jsem fanoušek spíše hororů než fantasy. Ale pokud chcete nějaká jména, v poslední době jsem četla Jiřího Kulhánka, Františka Kotletu nebo Jozefa Karika.
 
Jaké články máš na Vanili.cz nejradši?
Čtu převážně literární a filmové recenze.
 
Co bys na Vanili.cz ještě uvítala?
Možná nějaké povídky amatérských autorů.
 
Co bys vzkázala čtenářům Vanili.cz?
Ať si přečtou naši e-knihu :D
 
Děkujeme za intervjů a dodáváme, že na e-knize Uchovej mou duši se pilně pracuje, vlastně jsme už skoro ve finále. Brzy slavnostně ohlásíme její vydání. A máte se na co těšit, jsou tam samé skvělé kusy!

- - -
Kristýnu zpovídal Michal BřezinaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.