UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vánoční úklid knih vám může vydělat tisíce. O odvoz se postará Knihotaxi. Knížky bude svážet po Praze po celé Vánoce

Vánoční úklid knih vám může vydělat tisíce. O odvoz se postará Knihotaxi. Knížky bude svážet po Praze po celé Vánoce
20.12.2022

Již podruhé vyjede do pražských ulic Knihotaxi knižního secondhandu Knihobot. S heslem Vánoce jsou svátky (ú)klidu, bude od lidí svážet vytříděné a nechtěné knihy. Lidé si budou moci taxi objednat i během vánočního volna. V Knihobotu pak knihy nafotí a dají do prodeje. Poté co se prodají, obdrží původní majitelé knih peníze z prodeje.

Při Popelce se hezky odpočívá, ale také se pěkně třídí knihovna,“ glosuje Tereza Kohutová, marketingová ředitelka Knihobotu a pokračuje, „Chceme využít času vánočních úklidů a pobídnout domácnosti také k vytřízení knihovny. Její úklid často odkládáme a vánoční volno může dobrou příležitostí začít. A aby měli čtenáři vše co nejjednodušší, rozhodli jsme se jim poslat kurýra až ke dveřím.“

Za metr knih můžete dostat i 4 tisíce

Motivací poslat knihy dál může být kromě uklizení knihovny i přivýdělek. Za prodané knihy vyplácí Knihobot 60 % z prodejní ceny knihy minus 29 Kč. Nejvíce prodávající utrží na knihách, které už nejsou nikde k dostání a jejich hodnota tak roste. Žádané jsou také odborné knihy nebo první vydání. „Pro prodávající máme dobrou zprávu, před Vánoci se u nás knihy dlouho neohřejí a lidé jsou ochotni za knihu utratit více. Když do Knihobotu pošlete metr knihovny, můžete za něj dostat i 4 tisíce korun” - samozřejmě vždy záleží na aktuální poptávce a knižním trhu, komentuje Dominik Gazdoš, zakladatel Knihobotu.

Příležitost vytřídit knihy budou mít čtenáři i během vánočního volna. Prostřednictvím Knihotaxi tak lze poslat dál i knižní dárky, které své místo v knihovně nenašly. Podle Knihobotu většina lidí potřebuje konkrétní impuls, aby knihy přebrala a poslala dál. „V rámci našich zákaznických průzkumů, čtenáři opakovaně zmiňují, že konkrétní termín je pro ně velkou motivací. I proto pravidelně spouštíme Knihotaxi, ačkoliv je možné si u nás kurýra objednat běžně po celý rok,“ popisuje Tereza Kohutová.

Knihotaxi je možné si objednat v rámci Prahy na konkrétní čas od 12.prosince až do Tří Králů. Knihy není třeba nijak balit, stačí je předat kurýrovi v ruce.

Jak Knihotaxi funguje?

  • Vyfotíte knihy (stačí jedna fotka všech knih v komínku nebo polici) a fotku přes jednoduchý webový formulář zašlete do Knihobotu
  • V Knihobotu posoudí, zda jsou knihy v dobrém stavu a během několika hodin informují zájemce o tom, zda si je vezmou do prodeje
  • Objednáte si Knihotaxi (Kurýra je možné objednat do všech pražských lokalit, jejichž poštovní směrovací číslo začíná číslem 1)
  • Zvolíte si jeden ze čtyřhodinových bloků, v rámci kterých k Vám pak Knihotaxi dorazí
  • Knihy předáte řidiči Knihotaxi, aniž byste je museli balit
  • Čekáte na výdělek, který vám přijde, až se vaše kniha prodá

O Knihobotu
Knihobot.cz je největší český knižní secondhand. Vznikl v roce 2019 pod taktovkou Dominika Gazdoše. Kombinuje moderní technologie se zodpovědným přístupem ke knihám z druhé ruky. Jeho hlavní misí je změnit fungování knižního trhu a naučit Čechy vracet knihy zpět do oběhu. Funguje po celé České republice a na Slovensku – knihy dokáže vyzvednout na jakékoliv adrese a stejně tak je kamkoli zaslat. Tituly prodává na bázi komisního prodeje a díky dlouhodobé práci s daty může zajistit tu nejlepší prodejní cenu i rychlost prodeje. www.knihobot.cz

Zdroj textu a fotografie: Knihobot.czKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.