UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PRŮŠVIHŮ

VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PRŮŠVIHŮ
29.08.2017

Konečně jsem přestal bouchat čtyřiadvacítky a našel si skulinku na Bessonův druhý pokus o oprášení zašlé slávy Pátého elementu, film Valerian a město tisíce planet. Nedivím se, že Luc skončil v blázinci s prachovkou v ruce

BARVIČKY, KAM SE PODÍVÁŠ
Rád bych Valeriana vychválil, popsal, jaké napínavé dobrodružství jsem mohl vidět, jak příběh příjemně plynul, jak uchvacovaly herecké výkony, hudba mile masírovala můj sluch, jak... Bohužel jsem si však odnesl z kina zážitek úplně jiný.
Tvůrci zprvu opravdu přináší atmosféru Pátého elementu, div vás neohromí, nadchne, že se vskutku koná něco mimořádného, nejlepší filmový zážitek. Za hudebního doprovodu majora Toma sledujete technologický vývoj lidské civilizace, od setkání Rusáků a Američanů v kosmu roku 1975 až daleko do budoucnosti, kdy se do vesmíru létá jako do Burgasu. První mimozemšťané, které uvidíte, vám hned připomenou Pátý element, pardon, že jej stále připomínám – podle mého je to jeden z nejlepších filmů vůbec. Možná proto pak natolik příkře kritizuji Valeriana.
Dál už to znáte, dvojice sotva uvěřitelných hrdinů se bincá vskutku úchvatnou kosmostanicí, až oči přecházejí, ženou se z jednoho dobrodružství do druhého, ale stejně... nudíte se. Nudíte se tak, že poměřování jednotlivých kousků popkornu se sousedem vám přijde zábavnější.
 
KDO JE VALERIAN
Kdo je vlastně ten ostřílený hvězdný kadet, největší borec vesmíru, jemuž neodolá žádná humanoidka? Nevíte. Dvě hodiny vám tam běhá nějaký kluk a vám je spíš k posměchu. Ano, asi jste rozmlsáni postavou Korbena Dallase, pardon, že opět vzpomínám na ten Pátý element, nejlepší film všech dob.
Káru potom táhne akorát roztomile nahněvaná Cara Delevingne, ale sama ji zkrátka utáhnout nemůže. Záporák je většinu filmu v limbu, což je rovněž divné (a opět se nabízí srovnání s úžasným Jean-Baptistou Emanuelem Zorgem) a vedlejší postavy... Ty jsou ploché jako prkno ze Šmejkalovy ohrady, nezaujmou téměř ničím. Prostor patří spíše různým mimozemšťanům, kteří jsou samozřejmě k popukání. Ti primitivní, jež se snažili zotročit a zdlábnout Laurelinu, jsou vskutku rozkošní. Ti by si zasloužili vlastní film. K nim napasovat postavu Korbena říznutého třeba Ashem a je takříkajíc vymalováno.
 
UPEKLI TO TAK NAPŮL
Celkově je to samozřejmě úžasná vizuální podívaná, ale nakonec vás stejně bude mrzet, že to nikdo neosolil, neomastil. A Rihana, kterou pro jiné hudební vyhrazení více méně neznám, to nikterak nezachránila, ačkoliv je nepochybně vskutku krásnou ženou.  

6/10

- - -
Recenzi citlivě sepsal Michal Březina.

Další Michalovy čtverácké rozhovory či neotřelé recenze filmů i knih najdete v sekci SCI-FI QUEST.
POZOR na tenisový loket v sekci Erototem mistra Jana Vavřičky.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.