UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Valerian a film tisíců nadšenců

Valerian a film tisíců nadšenců
29.03.2017

Do kin míří sci-fi trhák, chybějící šestý element a nejočekávanější novinka roku v jednom VALERIAN

Do českých kin brzy (20. 7. 2017) připluje fantastický film Valerian a město tisíce planet pod magickou hůlkou vizuálního čaroděje Luca Bessona. Tuto báječnou kratochvíli nám zprostředkuje český distributor BIOSCOP.
 
Dobrodružství plné fantazie a akční podívaná na jednom kotouči nás zavedou do toho nejpodivuhodnějšího vesmíru, jaký kdy byl stvořen. Příběh Valeriana je založený na průkopnickém komiksu, který inspiroval celé generace umělců, spisovatelů a tvůrců.
 
Desetiletý Besson nemohl tenkrát nad stránkami komiksu nic tušit, ale za pouhých 45 let převádí své oblíbené statické obrázky do pohyblivých a dává tak vzniknout jedinečné podívané. Autor snímků jako Leon, Pátý element či Lucy vysvětluje: „Tento snímek jsem chtěl zfilmovat už dávno, ale musel jsem počkat, až technologie dožene mou představivost,“ a zároveň jedním dechem dodává: „Jean-Claude Mézières, tvůrce komiksu Valerian, se mnou spolupracoval na filmu Pátý element a celou dobu se mě ptal, proč nezfilmuji příběh komiksu Valerian. Pokaždé jsem mu odpověděl, že nemůžu, protože v celém komiksu je jenom asi deset, dvanáct lidských postav, všechno ostatní že jsou mimozemšťané. Když jsem však viděl film Avatar, všechno se pro mě změnilo. Od té chvíle jsem věděl, že moje možnosti nemají žádné hranice.“ Zde na portálu Vanili.cz považujeme Lukovu odpověď za milník současné filmové tvorby a těšíme se na film, který by mohl směle pokořit Pátý element, což se samozřejmě může jevit jako nemožné. Ale my mu věříme!
 
Valerian s Laureline jsou zvláštní vládní agenti, jež mají na starost udržovat pořádek ve vesmírných teritoriích ovládaných lidmi. Ve své práci patří k absolutní špičce. Valerian má se svou parťačkou víc než jen kolegiální záměry. Milostné návrhy směřované k Laureline však spolehlivě likviduje jeho chabá pověst věrohodného lamače ženských srdcí, takže to vypadá, že jí maximálně nasype roháč do limonády. Přesto, nebo možná právě proto, tvoří dokonalý tým. Na rozkaz ministra obrany se oba vydávají na misi do obrovské intergalaktické stanice Alfa. Úchvatné místo přezdívané jako Město tisíce planet, je neustále se rozšiřující hypermetropolí, kde spolu po celá staletí sdílejí veškeré své znalosti, umění a kulturu prakticky všechny živoucí vesmírné entity. Temné síly se však sbírají a začínají ohrožovat existenci obří stanice. Valerian a Laureline se musí pokusit hrozbu odhalit a zlikvidovat. Začíná nemilosrdný sprint s časem. V sázce je nejen existence Města tisíce planet, ale i budoucnost celého známého i neznámého vesmíru.

Mrkejte na drát:


První zprávy o Valeriánovi připravil pro vás Michal BřezinaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.