UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

V Plzni vytvořili krásné elektroauto se scifi designem

V Plzni vytvořili krásné elektroauto se scifi designem
05.03.2015

V pátek 13. 2. byl za velké pozornosti médií pokřtěn elektromobil Yo! a motokára W!NG, vozidla na elektrický pohon z dílny studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Ti pracovali pod vedením doc. Františka Pelikána na designu obou vozidel, připravili i dokumentaci pro výrobu jednotlivých dílů z laminátu. Podvozek elektromobilu vyrobili studenti Fakulty strojní pod vedením doc. Josefa Formánka.

Elektromobil by mohl jezdit až 150 km za hodinu

Červeno-černý elektromobil je navržený jako dvoumístné vozidlo. Zatím jezdí na základní baterii maximálně padesátikilometrovou rychlostí. Při této rychlosti má dojezd až padesát kilometrů. Kapacitu má však i na další akumulátorové články, jejichž přidání by mu dovolilo jet až 150 km rychlostí.

 

Závodní motokára postavená na homologovaném závodním podvozku může dosáhnout až 150 km v hodině. K dosažení 100 km rychlosti jí stačí jen 3 vteřiny.

 

Čistý a jednoduchý design ocenil i host slavnostního křtu, renomovaný italský designér Maurizio Corbi, který již dvacet let působí u turínské automobilky Pininfarina. Corbi na FDU vedl dvoudenní workshop zaměřený právě na automobilový design.

Obě vozidla vznikala dva semestry a studentské týmy v rámci tohoto projektu postupovaly prakticky stejným způsobem, jako designéři kterékoli současné renomované automobilky. Smyslem realizace obou vozidel bylo prokázat v praxi schopnosti studentů a možnosti školy v procesu vzniku kvalitního designu složitého technického celku od prvotních myšlenek až po realizaci prototypu. Funkční prototyp automobilu coby studentské práce přitom není ani v evropském měřítku obvyklou záležitostí, zpravidla vznikají "jen" makety ve skutečné velikosti.

 

""Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.