UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Úspěšný fotograf Ivan Štefko fotí krásné ženy a miluje scifi

Úspěšný fotograf Ivan Štefko fotí krásné ženy a miluje scifi
05.06.2017

My chlapi jsme prostě ženskou krásou ovladatelní a jiné to nikdy nebude, říká plzeňský fotograf Ivan Štefko v rozhovoru pro sci-fi magazín Vanili.cz.

Jaká je vaše profese? Živíte se focením na plný úvazek?
Moje profese je fotograf a živí mne to naprosto a úplně. Každý fotograf ale něco umí a něco ne - já jsem zaměřením portrétista, což neznamená, že fotím jen obličeje, ale že prostě fotím lidi. Ale ještě občas dělám i produktovou fotografii, interiéry a reportáže.

Jak často fotíte erotické fotografie či akty?
Erotiku nefotím, spíše se dá moje tvorba označit jako glamour, sem-tam nějaký ten akt. Už od konce totality jsem manažersky pracoval v modelingu a postupně se moje láska k focení s touto oblastí propojila. Nějaký ten akt občas fotím ale spíše jen když mám tvůrčí záchvat nebo na objednávku, třeba pro kalendář. Ale nutno říct, že lidské tělo je jedna z nejtěžších fotografických disciplín.

Myslíte si, že je ve vesmíru mimozemský inteligentní život?
No určitě ano ... ale šance, že se někdy potkáme, je jedna ku nekonečnu.

Jaké vaše poslední fotografie vám udělaly velkou radost a proč?
Radost jsem si udělal třeba kalendářem Lucie Borhyové pro letošní rok, který jsme nafotili v Itálii. A proč ? Její krása a stará italská architektura dala dohromady zajímavý výsledek.

Kdyby bylo možné cestování v čase, kam byste se vydal a proč?
Nejsem až takový romantik, abych zkoušel staré časy - zřejmě bych se vydal do budoucnosti a žasnul nad tím, co všechno je možné.

Co byste poradil modelkám, které se stydí? Máte recept na překonání studu? Pomáhá alkohol nebo je to lživý a otřepaný mýtus?
Alkohol běžně nepoužívám a fotografovi, který modelku opije, určitě nejde o skvělý profesionální výsledek ... Při opravdu velké nervozitě možná jedna sklenka vína může pomoci, ale víc ne. Přišel bych o modelčiny oči - začaly by plavat a nesoustředily by se. Většinou ale stačí uvolněná kamarádská nálada, hodně legrace, fajn muzika a vytvoření vzájemné důvěry.

Máte rád scifi?
Tak scifi vážně miluji, většinou ve filmové verzi. Na čtení mi, bohužel, čas nezbývá. A stejně bych u toho usnul ... Škoda, že kvalitních scifi filmů vzniká tak málo. Žebříček bych asi přímo nesestavil, ale vysoko řadím první dva Vetřelce a špatný není ani Prometheus a ten nový Vetřelec : Covenant. Preferuji spíš vesmírná sci-fi než ty z budoucnosti.

Co vás čeká za zajímavý projekt v nejbližší době?
Opět máme v plánu s mojí skvělou vizážistkou udělat v červnu nebo červenci zajímavé fotky s jednou televizní celebritou - ale neprozradím. My nesmíme ani naznačovat.

Co kdyby se naskytla zajímavá nabídka, že si s modelkou vyměníte role a modelem pro akty byste byl vy? Šel byste do toho?
Ježíšmarjá, to néééé. To nejkrásnější, co nám ten nahoře dal, je sice lidské tělo, ale musí mít ty správné tvary. Všeobecně se nerad fotím.

Jak má podle vás vypadat pěkná erotická fotka? Má ukazovat vše nebo jen naznačovat?
Jak už jsem předeslal, tak to nekrásnější, co máme, je bez diskuze žena. Co je svět světem to dokazují umělci i neumělci. Já ten erotický náboj do fotek, oslavujících ženskou krásu, přidávám jen velmi opatrně a s citem. Fotka může ukázat vše, co je krásné a dokonalé, ale nesmí být polopaticky vulgární a dehonestovat ženu-modelku jen na jednoúčelný objekt.

S jakou pohádkovou postavou nebo nadpřirozenou bytostí byste se chtěl pomilovat?
To je jedno, hlavně aby to byla žena.

Jaký vztah máte k žánru fantasy?
Tenhle žánr také miluji a čekám, kdy už zase někdo natočí něco velkolepého a plného kouzel, nadpřirozena a neuvěřitelných efektů.

Co vám v životě dělá radost?
Krásné věci, krásní lidé (navrch nebo uvnitř), úspěch, dobří přátelé a dobré jídlo. Ale fakt už musím těch deset kilo shodit.

Čtete fantastickou literaturu? Co jste četl naposledy?
To je tak dávno, kdy jsem naposledy něco četl, že už ani nevím, jak dávno. Knížky teď spíš poslouchám, nejvíc při práci na počítači. Audioknihy jsou úžasný vynález a když se toho chopí dobrý herec, je to zážitek. Naposled jsem si pustil z této oblasti Pána prstenů.

Představte si, že byste mohl být člověkem opačného pohlaví na 1 den. Co všechno byste chtěl stihnout vyzkoušet?
Haha, upřímně - asi bych nějaký ten čas strávil před zrcadlem .... Ale asi bych chtěl zjistit, jaké to je, když můžete ctitele houfně odhánět a mít možnost volit si pouhým kývnutím. My chlapi jsme prostě ženskou krásou ovladatelní a jiné to nikdy nebude.

Kdyby si chtěla nějaká slečna či žena anebo firma od vás objednat profesionální fotografie, co má udělat? Jaké služby nabízíte?
Pokud by zkoukla moje fotky na webu nebo Facebooku a líbili se jí, tak se může ozvat telefonicky, mailem nebo na Facebooku. Nabízím například kolekce fotek se spoustou stylingových změn, které dělá vizážistka změnou líčení, vlasů, oblečení - od něžné víly přes vysokou eleganci až po tvrdou rockerku nebo divokou kočku - vše během jednoho půldne. Ale také, samozřejmě, portrétuji i muže, manažery nebo politiky, sportovce ... Kdykoliv mne najde na níže uvedených kontaktech.

Kontakty na fotografa Ivana Štefka

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.
Foto: Ivan Štefko

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.