UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Usagi Yojimbo – Skrytí. Malá lekce z dějin křesťanství.

Usagi Yojimbo – Skrytí. Malá lekce z dějin křesťanství.
01.06.2020

Ušatý ronin znovu v roli doktora Watsona tentokrát řeší případ, v němž figuruje zakázaná sekta.

Ve svazku honosícím se krásným číslem 33 čeká na Usagioho a jeho přítele inspektora Ishidu zapeklitý případ. Vše se točí kolem muže, jenž v noci přijel do města s šógunovými samuraji v patách. To, že byl nalezen mrtev, není až tak překvapivé. Ve čtvrti plné zlodějů a zabijáků jsou mordy na denním pořádku. Ale proč po něm šli šógunovovi muži a kam se poděla krabička, již mrtvý muž přivezl do města, a co ukrývala?

Tým vyšetřovatelů, který věří, že spravedlnost platí pro všechny, to bude mít těžké. V pátrání po cizokrajném artefaktu musí bojovat nejen proti nájemným vrahům, ale také proti zkorumpovaným vládním úředníkům. Pomoci se jim však dostane z nečekané strany. Že tu budou zvonit katany a oběma vyšetřovatelům půjde o život, je jasnější než nebe nad Nagasaki. A to vše se děje v době, kdy jsou křesťané v Nipponu pronásledováni jako štvaná zvěř a kontroly jsou na každém rohu. O morální dilemata tu není nouze a o boj také ne. Zkrátka tahle lekce historie nejen pobaví, ale také poučí.

Autorův zasvěcený doslov přibližující historii křesťanství v Japonsku je tím pádem jen logickou třešničkou na dortu.

Kresba Stana Sakaie je pak jako vždy dynamická a pozorný čtenář v ní (jako vždy) objeví spoustu detailů, které mu zase o trošku více přiblíží život ve feudálním Japonsku. Stan Sakai zkrátka znovu dokázal, že Usagi má stále co říct.

Hodnocení: 75%

Série     Usagi Yojimbo 33.

Žánr       Literatura světová, Komiksy

Vydáno 2020, Crew

Orig. název         The Hidden, 2019

Počet stran         200

Jazyk vydání       český

Překlad Ľudovít Plata

Ilustrace/foto   Stan Sakai

Autor obálky      Stan Sakai

Vazba knihy       měkká / brožovaná

ISBN      978-80-7449-852-7

https://www.obchod.crew.cz/detail/komiks-573179-usagi-yojimbo-33-skrytiKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.