UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Ursula K. Le Guinová: Čaroděj Zeměmoří. Poslouchejte zdarma!

Ursula K. Le Guinová: Čaroděj Zeměmoří. Poslouchejte zdarma!
27.05.2016

Románová předloha americké spisovatelky vznikla už v roce 1968. Od té doby byla dvakrát zfilmována. Český rozhlas Dvojka uvede v sobotu 28. května 2016 od 13:05 svou rozhlasovou adaptaci se strhujícím zvukovým designem.

Po odvysílání ji pak můžete ještě týden poslouchat zdarma na webu Hry a četba Dvojky.

 

Unikátní zvukové zpracování komplikovaného příběhu vás doslova vtáhne. Na rozdíl od filmu ale nechá naplno pracovat vaši fantazii. Hra naplno vynikne při poslechu ve sluchátkách. Zaposlouchejte se! V titulní roli Krahujce/Geda se představí Ondřej Rychlý, dále účinkují například Viktor Preiss jako Ogion nebo Josef Somr jako arcimág.

 

Krahujec, syn prostého kováře z ostrova Gont, přišel na svět obdařený mimořádným kouzelnickým nadáním. Jeho cesta k pravé moudrosti je ale plná překážek a nelehkých zkoušek.  Jako mladý student čarodějné školy z  pýchy a vzteku vypustí Krahujec do světa temný Stín, který ho pronásleduje a ohrožuje celé Zeměmoří.  Kdo je ve skutečnosti jeho tajemný nepřítel a jak se mu může postavit?

 

Rozhlasovou adaptaci Lenky Chválové připravil režisér Petr Vodička společně s hudebníkem a zvukovým designérem Ondřejem Gáškem.

 

Účinkují: Ondřej Rychlý, Viktor Preiss, Josef Somr, Marek Němec, Magdaléna Borová, Mikuláš Převrátil, Helena Dvořáková, Jiří Štrébl, Miloslav König, Jiří Vyorálek a další
Překlad:
Petr Kotrle
Dramatizace: Lenka Marková Chválová
Hudba: Ondřej Gášek
Dramaturgie: Klára Novotná
Režie: Petr Vodička
Natočeno v roce 2016. Premiéra

 

""

 Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.