UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Třicet tři let s fantastikou v Brně aneb Fénixcon 2017

Třicet tři let s fantastikou v Brně aneb Fénixcon 2017
15.11.2017

Návštěvníci se můžou těšit na přednášky, diskuze, workshopy, projekce, hry a mnoho dalšího.

Třicet tři – ano, to je číslovka, která hlásí, kolik let už se v Brně schází příznivci žánru fantastiky, a to nejen z ČR. Od původního Draconu na Šelepce v roce 1985 jsme nyní u Fénixconu, který vypukne na hotelu Vista za necelý měsíc, přesně 1. prosince v 18:00 hodin.

Návštěvníci se můžou těšit na přednášky, diskuze, workshopy, projekce, hry a mnoho dalšího. Letos očekáváme také výrazné filmové zastoupení. Přivítáme tvůrce postapo filmu Drsný spasitel spolu s autorem stejnojmenné knižní předlohy Miroslavem Žambochem. Z Bratislavy k nám přijede režisér Roman Gregorička a přiveze s sebou premiéru fanfilmu ze světa Star Wars: On day I´ll become... Na Fénixconu není nováčkem, v roce 2013 u nás premiérově uváděl celovečerní film Orfeova pieseň, motivován příběhem z komiksu Sandman od Neila Gaimana. Letos se zaměříme také na astronomii a kosmonautiku, tu uvede Dušan Majer (Dobývání vesmíru – Stream.cz), Petr Bartoš (Česká astronomická společnost) a Milan Halousek (Česká kosmická kancelář). Z literárních stálic dorazí Františka Vrbenská a Leonard Medek. Z oblasti žurnalistiky přivítáme redakci časopisů Pevnost a XB-1 a také Vlastislava Tomana, spoluzakladatele časopisu Abc a autora slavných komiksů.

Kromě přednášek proběhne již tradiční literární workshop pod vedením Jiřiny Vorlové (Československý fandom). V sobotu též pokřtíme nové knižní tituly a udělíme ocenění vítězům tuzemských literárních soutěží.

Mimo hlavní program mohou návštěvníci trávit volný čas debatou v salonku, hraním deskových her, nebo návštěvou hotelové restaurace. Myslíme také na nejmenší ratolesti fandomu, hotel nabízí i dětský koutek pro Vaše děti. Letos též apelujeme na účastníky, aby se nebáli přijít v kostýmech a pro nejzajímavější kostýmy máme drobné odměny. Tato tradice bohužel začala pozvolna upadat, a tak bojujeme za její obnovení. Každý návštěvník dostane u registrace tašku s dárkovými předměty a podrobným programem. V nočních hodinách se v hlavním sále bude konat tradiční taneční párty.  

Fénixcon 2017 1. až 2. 12. 2017 Hotel Vista, Hudcova 72, Brno

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.