UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Transplantace hlavy: scifi nebo realita?

Transplantace hlavy: scifi nebo realita?
12.04.2015

Italský chirurg Sergio Canavero chce realizovat transplantaci hlavy. Dobrovolník Valery Spiridonov souhlasí s tím, aby se stal prvním pokusným králíkem při rizikové operaci.

vv9v8v09fq:news_items

Transplantace hlavy si vyžádá 36 hodin, 150 lékařů a sester

Server Science Alert informoval 10.dubna 2015 v článku "První dobrovolník na transplantaci hlavy na světě by mohl zažít něco horšího než smrt" o možnosti první transplantaci hlavy člověka v historii.

 

Podle serveru NOVINKY.cz chce dobrovolník Valerij Spiridonov, aby jeho hlava byla transplantována na tělo dárce. K radikálnímu kroku se nerozhodl mladý Rus náhodou, trpí totiž vzácnou spinální svalovou atrofií, kvůli které se prakticky nemůže pohybovat a situace je rok od roku horší.

 

„Není to jen úžasná příležitost pro mě, ale také pro další generace. A to ať už bude výsledek operace jakýkoliv,“ prohlásil Spiridonov s tím, že samozřejmě počítá i s variantou, že by se operace nepodařila. „Samozřejmě mám strach,“ podotkl.

Transplantace hlavy ve scifi povídce Tradice z roku 2002

O transplantaci hlavy se můžete dočíst také v knížce Vostrá pohoda z roku 2009, která obsahuje 13 scifi povídek. Jedna z nich má název Tradice a píše se v ní o kuriozní výměně hlav. Jde o vítěznou povídku v literární soutěži "O stříbřitělesklý halmochron" z roku 2002.

Podpořte charitativní literární scifi projekt!

Sbírka scifi povídek Vostrá pohoda je nyní součástí charitativního literárního projektu. Autoři (Jan Vavřička a malíř Petr Šrédl) připravují volné pokračování s názvem Vostrá krása.

Krásou v knize chceme pomoci sdružení Krása v srdci

Chceme navázat na náš předchozí projekt: ilustrovanou scifi knížku Vostrá pohoda (přečtěte si recenzi od spisovatele Ivo Fencla) a společně s malíři z různých zemí vytvořit zábavnou ilustrovanou sbírku fantastických povídek Vostrá krása. Kniha bude oslavovat nekonečný svět fantazie, žánr science fiction, neuvěřitelné technologie z budoucnosti a také přirozenou ženskou krásu. Ženy jsou pro umělce múzami, inspirací a zdrojem nevyčerpatelných fantazijních představ.

 

Náš projekt chce magickou moc a přitažlivost žen zachytit a nabídnout ji čtenářům v nejlepší možné kvalitě a v co nejvíce přitažlivé podobě. Slibujeme, že i čtenářky si přijdou na své díky poutavým obrazům mužských hrdinů od talentovaných malířek. Držte nám palce a podporujte nás! Výtěžek z prodeje knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdci.

 

100 % z prodeje knížky věnujeme sdružení Krása v srdci

Jak můžete vznik nové knížky podpořit?

  • přispějte libovolnou částkou na:

    transparentní účet GE MONEY BANK 206914238/0600

    Vaše peníze budou použity na tisk knihy Vostrá krása. Po vytištění knihy Vostrá krása budou veškeré peníze z prodeje knížky společně se všemi penězi z transparentního účtu věnovány sdružení Krása v srdci.
  • kupte si knížku Vostrá pohoda. Vaše peníze budou použity na tisk knihy Vostrá krása. Po vytištění knihy Vostrá krása budou veškeré peníze z prodeje knížky společně se všemi zbývajícími penězi z transparentního účtu věnovány sdružení Krása v srdci.
  • napište o našem projektu Vostrá krása všem přátelům a známým. Zveřejněte odkaz na tuto stránku na sociálních sítích.
  • pozvěte nás na autorské čtení, vybraným účastníkům nakreslíme na místě originální karikaturu.
  • udělejte s námi rozhovor. Mediální podporu potřebujeme jako sůl, aby se do projektu zapojilo co nejvíce lidí a vybralo se co nejvíce peněz pro sdružení Krása v srdci.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.