UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

TO je nejlepší! OneHotBook získalo hned 5 ocenění

TO je nejlepší! OneHotBook získalo hned 5 ocenění
05.05.2018

Audiokniha roku 2017.

3. května 2018, Praha: Dnes byly vyhlášeny ceny Audiokniha roku 2017 udělované porotou pod záštitou Asociace vydavatelů audioknih (AVA) nejlepším titulům loňského roku. Slavnostní vyhlášení vítězů už pátého ročníku proběhlo v pražském kině Atlas a moderoval ho herec Tomáš Hanák. Vydavatelství OneHotBook se obzvláště radovalo, protože letos výrazně zabodoval a získal hned 5 ocenění včetně ceny nejprestižnější.

Patrně největší změnou proti předchozím ročníkům Audioknihy roku bylo dvoukolové hlasování. Devatenáctičlenná odborná porota vybrala z celkem 87 přihlášených audioknih tři nejlepší v každé kategorii. Nad nimi potom ve druhém kole určila pořadí a také Absolutního vítěze ? tedy audioknihu, která získala hlavní ocenění.

Stejně jako v předchozím ročníku i letos rozhodla o nejlepším audioknižním obalu v kategorii

Nejlepší obal

asociace Syba, mj. vyhlašovatel soutěže Obal roku. Získala ho výpravná audiokniha Nekonečný příběh od Michaela Endeho s původními ilustracemi zhotovenými přímo pro zvukovou verzi výtvarníkem Přemkem Ponáhlým. Příběh o říši Fantázie známý i z filmových adaptací vypráví Jan Vlasák.

V kategorii

Nejlepší audiokniha pro děti a mládež

zvítězil titul Knihy džunglí, který režírovala Jitka Škápíková, jež příběhy napsané Rudyardem Kiplingem v 19. století pro současné děti citlivě upravila pro současné děti. Podílelo se na něm sedm herců ? vyprávění sestává z povídek, přičemž Mauglí (Jan Zadražil) je hlavním hrdinou více než poloviny z nich, další dotvářejí obraz džungle i jejích obyvatel a ukazují osudy jednotlivých zvířat v podání herců jako David Novotný, Marek Lambora, Igor Bareš, Jan Vlasák, Marek Holý a Jaromír Nosek. Audioknihu opatřilo původními ilustracemi duo Tomski&Polanski.

Nejlepší audiokniha – jednohlasá četba

získala prvenství nově interpretovaná detektivní klasika od Agathy Christie Vražda v Orient expresu, jíž barvitě vypráví herec Lukáš Hlavica, nominovaný/oceněný také v kategorii

Nejlepší interpret.

„Byla to velká radost spolupracovat a natáčet s Lukášem Hlavicou, který je sám režisér. Potkali se tedy dva režiséři, obě ega se trošku uskromnila, a ten výsledek za to stojí. Měl jsem převahu alespoň v tom, že Lukáš neovládá francouzštinu, takže tam dal na mě ve všem a zbytek byl ten úžasný kompromis, kdy máte interpreta, který je řemeslně dokonalý a v mluveném slově je doma, a řešíme jen tempo a výraz,“ líčil režisér audioknihy Michal Bureš.

Nejlepší audiokniha – vícehlasá četba i v kategorii Absolutní vítěz

exceloval velkolepý audioknižní projekt TO, rozsáhlý román Stephena Kinga, jehož audio adaptace v podání sedmi interpretů vyšla v dosud neslýchaném rozsahu přes 50 hodin vícehlasé nahrávky. Aby se nesmírně propracovaný, ale obsáhlý a spletitý příběh dobře poslouchal, zhostilo se četby hned několik interpretů, kteří si mezi sebou rozdělili party členů Klubu smolařů (Jan Vondráček, David Novotný, Jitka Ježková, Jan Zadražil, Michal Zelenka, Vasil Fridrich) a části zprostředkované vypravěčem (Pavel Soukup. „Jedná se o jedinečný projekt nejen délkou, ale i obsazením a zpracováním – sedmihlasé zpracování v rámci zachování celé délky románu je ve světovém kontextu opravdu unikátní, ale chtěli jsme posluchačům dodat skutečně nezapomenutelný zážitek,“ uvedl při přebírání ceny ředitel vydavatelství OneHotBook Martin Pilař.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.