UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Tip na rodinný výlet: Muzeum Karla Zemana a lodí po Vltavě

Tip na rodinný výlet: Muzeum Karla Zemana a lodí po Vltavě
16.05.2017

Přemýšlíte, kam se vydat s rodinou na prima výlet? Máte rádi filmy, fantazii a dobrodružství? Navštivte Muzeum Karla Zemana v Praze! Otestovali jsme za vás a pro vás. FOTOGALERIE!

V dubnu letošního roku jsme s rodinou navštívili Muzeum Karla Zemana v Praze. Prohlídku zajímavého filmového muzea jsme spojili s výletem lodí ElektroNemo po Čertovce a Vltavě a užili jsme si pohodový den. Pokud hledáte tip na rodinné dobrodružství, zakotvili jste ve správném internetovém přístavu.

10 důvodů pro návštěvu Muzea Karla Zemana v Praze a výlet lodí ElektroNemo:

  • je to vynikající kombinace zážitků, zábavného vzdělávání a dobrodružství na jednom místě
  • Muzeum Karla Zemana si díky interaktivním exponátům užijí děti i dospěláci (focení a natáčení vřele doporučujeme)
  • naše děti hledaly v muzeu poklad, plnily úkoly a na konec si zaslouženě odnesly cenu pro vítěze (odlitky ve tvaru trilobitů)
  • milovníci filmové historie si vychutnají dokumenty o tvorbě Karla Zemana
  • fanoušci filmů Karla Zemana (Vynález zkázy, Baron Prášil, Na kometě, Cesta do pravěku, Ukradená vzducholoď) si mohou zakoupit tématická trička
  • dětem můžete koupit hračky - pěkné dinosaury (neodolali jsme poprvé ani letos)
  • nově rozšířená část expozice nabízí interaktivní trikovou scénu, díky které si můžete natočit krátký film a výsledek si můžete ihned poslat na email (vyzkoušeno)
  • loď Elektronemo vyplouvá přímo od Muzea Karla Zemana, takže nemusíte nikam přecházet a neztrácíte tak cenný čas
  • loď ElektroNemo je krytá, takže se nemusíte bát nepříznivého počasí (vyzkoušeli jsme plavbu v dešti a potvrzujeme pohodičku v suchu).
  • Plavba elektrolodí vám umožní poznat kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. Stačí jen usednout a vydat se za dobrodružstvím!

Natočili jsme pozvánku do Muzea Karla Zemana v Praze

O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století.
Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.
Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.
Foto: archiv Jan Vavřička (c) Vanili.cz + Libor Sváček (c) Muzeum Karla Zemana

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.