UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Terminátor: Temný osud v péči týmu Future Gate

Terminátor: Temný osud v péči týmu Future Gate
01.11.2019

Reportáž Jana Procházky z předpremiéry Terminátora.

Hned u vchodu nás uvítala sličná hosteska s pamětními odznáčky s Terminátorem a za branou v mezipatře hrozivý T-800, s nímž si každý druhý z diváků udělal selfie. A po krátkém úvodu, o který se postaral Martin Vaňo, vypukla ta správná akční řežba.

Když změníte budoucnost, ale ta vás stejně dožene

Scénář je prostý. Sarah Connorová sice změnila budoucnost a odvrátila tak Den zúčtování. Nicméně budoucnost vás stejně dožene. Skynet padl a tak scénáristé vymysleli nového zlouna. No a dál už je to zase stejné jako jednička. Zlá mocnost vyšle do minulosti svého vojáka, aby zabil tu, která zachrání budoucnost. Vyšleme proto ochránce. Potud všechno při starém. Ale tady do hry vstoupí dvě divoké karty. Sarah Connorová a T-800.

Tři drsný holky a Arnie

V podstatě zase nejde o nic jiného, než o takřka neustávající akční jízdu, v níž na nějaké to vysvětlování či citečky zbývá místa jen minimum. Ale dobře se na to kouká a akce má spád. Pravda, noční bitka v letadle je dost nepřehledná a místy je to na plátně fakt dost velká digitální hra. Ale to vám dojde až po cestě z kina, protože v tom návalu akce si to neuvědomíte.

Dva důchodci drsnější než šmirglpapír

Je to tak. Film si pro sebe urvali zatraceně drsná Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger. Ovšem Mackanzie Davis v roli ochránkyně z budoucnosti těm dvěma (především v akčních scénách) solidně sekunduje. A vlastně ani Natalia Reyes není v roli novodobé spasitelky lidstva úplně marná.

Sečteno a podtrženo. Pokud se smíříte s tím, že v roce 2019 devadesátkový film prostě nenatočíte, užijete si Terminátora, který těm prvním dvěma nebude dělat ostudu. A Jestli Camerona přeci jen reebot Terminátora dohnal, je šance, že ho spolu s Timem Millerem na režisérské židličce nečeká až tak temný osud.

80%
Jan Procházka

PS: Jestliže jsou díky týmu Future Gate předpremiéry i lehce nadprůměrných filmů zážitkem, pak Star Wars: Vzestup Skywalkera / předpremiéra / Future Night 18. 12. 2019 bude jistě velkolepá.

 

 

 

 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.