UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Temný thriller GHOUL režiséra Petra Jákla slaví další úspěch

Temný thriller GHOUL režiséra Petra Jákla slaví další úspěch
22.07.2015

Minulý víkend GHOUL ocenila mezinárodní porota filmového festivalu Grossmann ve Slovinsku, kde Petr Jákl převzal hlavní cenu “Vicious cat” . Porota ocenila především stylové pojetí filmu a také výjimečné přirozené herecké výkony kombinované s poctivou filmařinou a režijním vedením. V závěrečné řeči porotci zmínili, že Ghoul je jedním z nejděsivějších filmů díky prolínání reality a fikce.

Porotě předsedal legendární hororový režisér Richars Stanley (Dust Devil, Ostrov doktora Moreau atd.). Dalším členem poroty byl také britský scenárista a režisér Jonathan English, proslavený filmem zasazeným do středověku Ironclad.

Cenu za celoživotní přínos, stejně jako na filmovém festivalu v Karlových Varech, dostal Udo Kier (známý ztvárněním postav Drákuly, Frankensteina nebo Hitlera).

Petr Jákl se s Udo Kierem na festivalu potkali a probírali zde možnosti spolupráce

GROSSMANN FANTASTIC FESTIVAL je jeden z největších Evropských festivalů fantastického filmu v rámci Evropské federace fantastických filmů, která čítá 22 festivalů z 16 zemí a je v současné době největší sítí festivalů na světě .

GHOUL se stal s více než 125.000 diváky v kinech nejúspěšnějším filmem v žánru hororu jak mezi zahraničními, tak domácími horory v ČR.  Dostal se do americké a další světové distribuce. Film je v prodeji na DVD a Blu-ray ve 2D i ve 3D s dalšími více jak 60 min. nezveřejněných záběrů a 7 různými konci.

GHOUL je rovněž k dispozici na iTunes.

Čtyři roky pracoval režisér Petr Jákl na svém novém filmu. V naprostém utajení strávil měsíce natáčení na Ukrajině, v Kalifornii a v Česku a do GHOULa obsadil pouze zahraniční herce. „Někteří herci měli chvílemi strach a chtěli natáčení dokonce i vzdát. Příběh Čikatila byl všudypřítomný a natáčení na místech, kde žil, bylo někdy nepříjemné i pro mne,“ řekl režisér Petr Jákl. GHOUL vypráví o trojici filmařů, která se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o místě, kde došlo za velmi podivných okolností ke kanibalismu. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem kanibala Andreje Čikatila a odhalují se zneklidňující skutečnosti. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se ale z filmařů a jejich doprovodu brzy stanou vězni. Ze záměru natočit dokument se stáva hrůzyplný boj o život.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.