UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Techmanii loni navštívilo přes 200 tisíc lidí

Techmanii loni navštívilo přes 200 tisíc lidí
08.01.2015

Více než dvě stě tisíc lidí si v roce 2014 vybralo z nabídky expozic, programů a akcí Techmania Science Center v Plzni. Celkem tu přivítali 200 335 návštěvníků. Od ledna do konce března fungovalo jen 3D Planetárium a expozice Vesmír, 28. března se po rekonstrukci otevřela i rozšířená expoziční hala science centra, do níž během roku postupně přibývaly nové expozice.

Cíl splněn. Tak by se dala charakterizovat návštěvnost, kterou jsme si stanovili pro uplynulý rok. V 3x větší Techmanii nás navštívilo více než 100 tisíc návštěvníků z řad rodičů a dětí a cca 30 tisíc ze školních skupin,“ shrnuje uplynulý rok ředitel Techmania Science Center Vlastimil Volák.

„Největší zájem byl o naše expozice, ty byly cílem více než poloviny návštěvníků. Další více než třetina si vybrala z nabídky filmů v planetáriu,“ dodává Alena Roková, koordinátorka marketingových aktivit Techmanie. Zájem byl ale i o programy v laboratořích a dílnách, speciální projekce na interaktivním globu Science On a Sphere, přednášky a další akce.  „Techmania science center od března nabídla mnoho novinek, které nikdy předtím neměla. Hitem byly určitě forenzní laboratoře, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet práci vyšetřovatelů. V planetáriu byl největší zájem o 3D film Astronaut, který vidělo přes 30 tisíc návštěvníků. Od září Planetárium navýšílo nabídku 3D filmů o Jsme Vetřelci a Hluboký vesmír, který vidělo celkem přes 6000 lidí,“ upřesňuje Alena Roková.

 

Nový rok v Techmanii zahájí slavnostní vernisáž expozice Filmohraní. V ní se návštěvníci mohou stát filmovou hvězdou a mohou si natočit svůj vlastní akční film.  Vernisáž proběhne v pondělí 12. ledna dopoledne. Další měsíce pak přinesou tradiční Jaderné dny, RTI nebo Noc vědců, jejímž je Techmania národním koordinátorem. „Loňský desátý ročník přilákal třicet čtyři a půl tisíce lidí. Letošním tématem bude světlo a my věříme, že opět padne návštěvnický rekord,“ říká Hana Královcová, která má organizaci Noci vědců na starosti.

Techmania chce rovněž nadále rozšiřovat nabídku astronomických pozorování. K dispozici jsou zde špičkové dalekohledy, díky nimž se zdejším  astronomům v září podařilo vyfotografovat skvrnu na Slunci, která byla větší než Jupiter.

V letošním školním roce přišla Techmania s nabídkou uceleného tématu určeného nejen veřejnosti, ale strukturovaně i jednotlivým stupňům škol a v této praxi bude pokračovat i nadále. Letošní téma vesmír vystřídá od září výživa. V létě se také návštěvníci mohou těšit na nové programy v laboratořích. Mezi nimi nebude chybět ani tolik oblíbená Kriminálka TSC. Tentokrát se do vyšetřování zločinu pustí laboratoř fyzikální. Vanili.cz je hrdým partnerem Techmania Science Center.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.