UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Techmanie je partnerem EXPO v Astaně

Techmanie je partnerem EXPO v Astaně
09.06.2017

Plzeňské Techmania Science Center se v nadcházejících třech měsících bude prezentovat v kazašské Astaně.

Je totiž Oficiálním partnerem pavilonu ČR na dnes zahájené světové výstavě EXPO 2017. Ta je zasvěcena energetice a důmyslným řešením. Techmanie sem poskytla devět exponátů ze své expozice Obnovitelné zdroje energie, jež tvoří zhruba polovinu české prezentace. Techmania Science Center je jediným českým science centrem, které se v Astaně představuje.

„Je nám velkou ctí, že jsme při přípravě návrhu Českého domu byli osloveni a že naše expozice byla vybrána, aby prezentovala důmyslnost řešení v rámci energetické budoucnosti,“ říká ředitel Techmanie Vlastimil Volák.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, které má českou účast na EXPO na starosti, na svých webových stránkách uvádí, že dle schválené koncepce představí český pavilon na EXPO 2017 v rámci hlavní expozice „Důmyslnost řešení“, která je charakteristická pro technologie vyvíjené českými vědci i konkrétní produktové aplikace českých firem. Pavilon dále seznámí návštěvníky výstavy se zajímavými turistickými místy a jednotlivými regiony v ČR, tradiční českou kuchyní a českým pivem. Nebude chybět ani doprovodný program s ukázkami folklórního umění a soudobé české kultury. 

Techmanii s nabídkou účasti, která ideálně zapadá do koncepce Českého domu, oslovila společnost ARTEO, která českou účast v Astaně realizuje. Design celého pavilonu bude dílem prestižního studia Olgoj Chorchoj. To upravilo i vzhled exponátů z plzeňské expozice. Obnovitelné zdroje energie jsou původní autorskou expozicí Techmanie a hravě a vtipně představují moderní trendy ve výrobě elektřiny.

EXPO 2017 se pro veřejnost otevírá 10. června a potrvá do 10. září. Zúčastní se ho 101 států a očekávaná návštěvnost je pět a půl milionu lidí. Český dům má rozlohu 292 m2.
 

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.