UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

SVĚTLÝ KRÁL – nástup magie byl pouze začátek

SVĚTLÝ KRÁL – nástup magie byl pouze začátek
07.12.2020

Závěrečný díl trilogie Karolíny Francové konečně vyšel v tištěné podobě

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. To brzy zjistí většina zemí ve světě ságy o Purpurové noci Karolíny Francové. Mladý nejmocnější mág zdolal nejedno nebezpečí, sem tam prokázal dobrý skutek, ale co naplat, oživená magie a moc v rukou jediného muže úplně každému zkrátka nevoní. Navíc když panovníkovy úmysly nejsou vždy tak úplně čitelné.

Nyní se ve hře objevuje nový neznámý nepřítel a dosavadní slabiny i sváry mohou ohrozit celý svět.

U třetí knihy o Purpurové noci již opět autorka předpokládá znalost minulých děl, a tedy i situace v Čechách, potažmo (alespoň přibližně) i ve světě. Příběh je napínavý takřka od první věty, a čtenář získá jen málo času, aby popadl dech, a když ihned nepřistoupí na pravidla hry, bude pro ně vývoj další situace hůře stravitelný. Česko je světovou velmocí a ostatní země uvažují o otevření dalších magických zdrojů, aby ze situace něco vytěžily. Jenže zbožňovaný i nenáviděný nejmocnější mág Jan Rener není žádný skromný dobrodinec a nebojí se dát svoji moc na odiv.

„Kolik je ti let, dítě?“

„Dvacet.“

Merlek se zarazil a v jeho tváři se na okamžik objevilo něco jako soucit. „Kdo ti to udělal?“ zeptal se, a když Jan mlčel, zeptal se důrazněji: „Ptám se, kdo tě v tak mladém věku zasvětil magii?“

„Otec.“

„A kde je tvůj otec?“

„Zabil jsem ho.“

„Kde je jeho démon?“

„Poslal jsem ho do pekel.“

(Str. 41)

Pak se ale z hlubin historie vynoří někdo jiný a všechno se zdánlivě hroutí jako domeček z karet. Průsery se vrší jeden na druhý a ještě větší, Rudá věž se otřásá v základech, bezpečí obyvatel má na kahánku. Nezůstáváme jen v Liberci, s autorkou a jejími hrdiny se podíváme se třeba i do Polska či Jižní Koreje. A nejde už pouze o bezpečí lidstva, ale i o nevinnost pozemské přírody – autorčiny nápady jsou v tomto ohledu originální. Události, které se trochu nuceněnáhodou“ točí zrovna kolem dvou mladých přítelkyň, ustupují do pozadí, a právě to činí knihu mnohem čtivější a zajímavější. Karolína Francová opět bravurně zvládá práci s jazykem a stylistikou (ač je z řádků sem tam cítit ženská či snad dokonce mateřská ruka), samozřejmě exceluje v popisech mezilidských vztahů – toho bratrského obzvlášť. Zde se tentokrát nebojí jít skutečně až na dřeň. Poslední třetina knihy bobtná zvraty a emocemi a dává tušit, že celá sága už daleko přesáhla své hrdiny a hrdinky. Svět Purpurové noci se může stát semeništěm myriády dalších příběhů, dalších hrdinů a padouchů, kterým všechny dosavadní události zamotaly život. Uvidíme, zda a s kým se autorka vydá dál…

Závěrem je třeba ještě zmínit obálku, která se tentokrát opravdu hodně povedla, takže čekání na papírovou knihu se vyplatilo.

Článek připravila Kristina Haidingerová

Hodnocení: 80%

Vydal: Brokilon 2020

Obálka: Mikuláš Podprocký, Lukáš Tuma

Vazba: brožovaná

288 stran / 298kčKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.