UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Stovková výročí ve fantastice, aneb Fénixcon 2018

Stovková výročí ve fantastice, aneb Fénixcon 2018
22.11.2018

Již po 34. hostí Brno mezinárodní setkání autorů a příznivců fantastiky, v jehož rámci účastníky čeká velmi bohatý dvoudenní program.

Setkání se letos uskuteční 30. 11. – 1.12.

v hotelu Vista v brněnských Medlánkách. V pátek se návštěvníci mohou těšit na projekci první části filmu „Drsný spasitel“, jenž vznikl na motiv stejnojmenného románu Miroslava Žambocha. Projekci bude přítomen režisér i autor předlohy, ještě před ní mohou nedočkavci zamířit na přednášku mapující historii komiksového Marvelu, která před pár dny bohužel nabyla hlubšího významu kvůli úmrtí Stana Leeho.

V sobotu nás pohostí návštěvou americký spisovatel Kevin J. Anderson, který se proslavil zejména pokračováním ságy o Duně od Franka Herberta a romány ze světa Star Wars a X-Files. Dalším z významných hostů, který představí své dílo, je v poslední době mediálně probíraný tuzemský autor František Kotleta. V sobotu večer proběhne udělení literárních cen za tvorbu v tomto roce a budou pokřtěny nové knižní tituly.

Účastníci se však knižní jednostrannosti nemusí obávat, program mimo literární témata nabízí přednášky ze světa vědy, astronomie, historie i bojových umění. Každý si tak přijde na své.

Mimo hlavní program mohou návštěvníci trávit volný čas debatou v hotelové restauraci, hraním deskových her nebo zavítat do salónku, v němž se prezentují umělci, vydavatelé a knihkupci. Každý návštěvník rovněž dostane u registrace balíček s upomínkovými předměty, knihou, časopisy a podrobným programem.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.