UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Stephen King - Právo nálezce

Stephen King - Právo nálezce
18.03.2019

Poklad na ostrově podle Kinga

Položili jste si někdy otázku, kdybyste (čistě teoreticky) našli nepublikovaný rukopis svého oblíbeného autora (který už je mrtev, to dá rozum), jak byste s ním naložili? Přesně tohle se přihodí Peteru Saubersovi, nadšenému čtenáři a fanouškovi spisovatele Johna Rothsteina. Toho Johna Rothsteina, kterého před časem zavraždil jiný jeho vášnivý fanoušek Morris Bellamy. Ten po vraždě spisovatele zakopal kufr plný peněz a Rotstheinovy zápisníky s pokračováním spisovatelovy slavné trilogie pod stromem nedaleko Saubersovic domu. Peter nalezené peníze použije k podpoře své rodiny. A když dojdou, rozhodne se prodat i Rothsteinovy zápisníky. Problém nastane, když Bellamyho po pětatřiceti letech propustí z vězení. Největší fanoušek Johna Rothsteina chce totiž svůj poklad získat zpátky za každou cenu…

Právo nálezce volně navazuje na knihu Pan Mercedes. A to nejen kvůli tomu, že je otec Petera Sauberse jednou z obětí mercedesového vraha z předchozí knihy, ale především proto, že do souboje mladého Sauberse a starého Bellamyho záhy vstoupí bývalý policista Bill Hodges a jeho parťáci Jerome Robinson a Holly Gibneyová. Podaří se partě, která před časem zneškodnila mercedesového vraha, zastavit knihami posedlého vraha? Na to nám odpoví  audiokniha z produkce OneHotBook.

Ta vznikla stejně jako předchozí Pan Mercedes pod režijním vedením Hynka Pekárka. Hudebně je Právo nálezce stejné jako první kniha. Hudební předěly mezi kapitolami jsou pestrou směsicí poprockových riffů, které pěkně doplňují akční příběh. Jediné, čím se obě audioknihy od sebe liší, je počet narátorů.  Zatímco Pan mercedes si vystačil se dvěma, v Právu nálezce uslyšíme hnedle čtyři hlasy. V roli životem otřískaného Billa Hodgese se vrací Jan Kanyza. Morris Bellamy k nám promlouvá hlasem Petra Jeništy, v roli Petera Sauberse uslyšíme Zdeněka Piškulu a Hanuš Bor ztvárnil majitele antikvariátu, který hraje v téhle hře také dost podstatnou roli.

Mohlo by se zdát, že čtyři hlasy jsou přeci jen trochu moc, vždyť v předchozí audioknize zvládli s přehledem stejný počet postav dva narátoři. Osobně si myslím, že tři herci by byli tak akorát, protože antikvář vystupuje vždy v interakci s nějakou z jiných postav. Tím nechci říct, že by snad Hanuš Bor svou postavu namluvil špatně. Stárnoucí antikvář mu sedne docela dobře. Jen si prostě myslím, že méně je někdy více. Také jsem měl místy pocit, jako by se Petr Janišta a Zdeněk Piškula nemohli dohodnout, jak budou v jejich podání postavy, s nimiž se jejich hrdinové setkávají, znít.

Zkrátka a dobře, přestože je tenhle příběh o čtenářské vášni hodně dobrý, jeho převedení do audioknihy mi přijde o chlup slabší než v případě mercedesového vraha. Přesto se však těším na Konec hlídky, ve které se k nám Bill Hodges ještě jednou vrátí.

Hodnocení: 96% Jan Procházka

Vdavatel: OneHotBook
Katalogové č.: AK245
EAN: 8594169482453
Formát: 2x CD mp3
Délka nahrávky: 15 hodin 32 minutKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.