UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Steinův taneček s Rübezahlem aneb neklidný Advent na Stříbrné skále

Steinův taneček s Rübezahlem aneb neklidný Advent na Stříbrné skále
26.11.2019

Nejnovější dobrodružství Kapitána Joachima Steina, tentokrát bez notáře Barbariče.

V šesté knize detektivních příběhů zasazených do dob protitureckých válek se věhlasný vyšetřovatel se svým věrným pobočníkem seržantem Jarošem vrací strávit vánoční svátky na Stříbrnou skálu nedaleko Trutnova v Podkrkonoší. Že nepůjde o svátky klidu a míru, je nasnadě.

Taková svinská záležitost.

Když se celý rok těšíte na prdelačku, jitrnice a jelita a někdo vám ukradne vykrmené prase těsně před zabijačkou, to by naštvalo i svatého Ondřeje, patrona řezníků. Takže se není co divit, když se lovec zločinců kapitán Stein vydá po stopě lumpů, kteří ho okradli o vepříka, jako ohař. To, že při tom zkříží cestu i obávanému vůdci trutnovského podsvětí, celou záležitost ještě více zkomplikuje. A když pak Steina požádá bohatá šlechtična Beatrix Zilvárová, aby našel jejího pohřešovaného synovce, mají Stein i Jaroš na veselé Vánoce zaděláno.

Ze začátku jednoduchý případ se začne velice rychle zamotávat a čtenář nestačí žasnout, jak autor dokázal všechny nitky zdánlivě nesouvisejících zločinů pěkně provázat. Při tom všem Červenák nezapomíná na akci i napětí a mistrně využívá strašidelnou atmosféru drsného podhůří Krkonoš. Zároveň (podobně jako v Krvi prvorozených) po svém a vtipně zpracovává místní legendu o strážci hor Rübezahlovi.

Příjemným bonusem pro fanoušky celé série je pak možnost poznat blíže rodinu Joachima Steina a poodhalit něco málo z tajemství seržanta Jaroše. Ačkoliv jsem měl vždy pocit, že tím nejvtipnějším z celé trojice je notář Barbarič, Les přízraků mi ukázal, že i Joachim Stein má smysl pro humor a je stejně lidský jako jeho protějšek.

A tak jediné, co mohu Juraji Červenákovi vytknout, je, že těch bezmála 270 stran uteklo jako splašený vepř a my budeme muset zase rok čekat na další dobrodružství lovce zločinců, tentokrát v Plzni.

Jan Procházka

Hodnocení: 91%

Série: Kapitán Stein a notár Barbarič 6.
Žánr: Literatura slovenská, Fantasy
Vydalo: 2019, Argo
Počet stran: 272
Jazyk vydání český
Překlad: Robert PilchKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.