UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Smrtící undergroundová hra, která by mohla přepsat realitu, tak jak ji známe

Smrtící undergroundová hra, která by mohla přepsat realitu, tak jak ji známe
26.10.2022

Hraj, pokud si troufáš..

Smrtící undergroundová hra, která by mohla přepsat realitu, tak jak ji známe.

Je běžný pracovní den. Když si dáte na chvilku pauzu, na hodinách je 4:44 odpoledne. Mrknete do e-mailové schránky, v níž máte 44 nepřečtených zpráv. Zděšeně si uvědomíte, že dnes je 4. dubna. A když jste pak v autě na cestě domů, vidíte, že tachometr ukazuje 44 444 najetých kilometrů. Náhoda? Anebo jste se právě ocitli na okraji králičí nory?

Rabbits je záhadná hra založená na konceptu alternativní reality a je tak robustní, že jí jako hrací plocha slouží celý svět. Od roku 1959, kdy začala, se jí odehrálo deset kol a bylo vyhlášeno devět vítězů. Jejich totožnost je neznámá. Totéž platí i o ceně pro vítěze, o níž se proslýchá, že by jí mohlo být pracovní místo v NSA nebo CIA, nezměrné bohatství, nesmrtelnost, nebo dokonce klíč k tajemstvím samotného vesmíru. Čím hlouběji se ale do hry ponoříte, tím je nebezpečnější. Hráči při ní v minulosti umírali – a počet mrtvých stoupá.

A brzy má začít jedenácté kolo.

Na scénu vstupuje K: vášnivá fanynka Rabbits, která se už léta pokouší najít způsob, jak se do hry zapojit. Dostane k tomu příležitost, když se na ni obrátí Alan Scarpio, údajný vítěz šestého kola. Scarpio tvrdí, že se s hrou něco pokazilo a K to musí napravit dřív, než jedenácté kolo začne – jinak se to celému světu vymstí.

O pět dní později je Scarpio prohlášen za nezvěstného. Uplynou dva týdny a s nimi i stanovená lhůta. Jedenácté kolo začíná. A osud vesmíru najednou visí na vlásku...

Rabbits jsou knižní obdobou návykové skládačky, při jejímž sestavování obsedantně řešíte každý detail. Nepouštějte se do ní, pokud máte nějaké plány: budete je muset zrušit.
Rob Hart, spisovatel

Vychází 26. října 2022
ISBN: 978-80-7689-029-9

EAN: 9788076890299
pevná vazba s přebalem / 472 stran / doporučená cena: 498 Kč
Originální název: Rabbits
Přeložila: Radka Knotková
Goodreads: www.goodreads.com/book/show/55481226-rabbits
Databáze knih: www.databazeknih.cz/knihy/rabbits-499500
Ukázka z knihy: issuu.com/nakladatelstvijota/docs/rabbits
Vychází také jako e-kniha.

Terry Miles

Terry Miles je oceňovaný filmař, zakladatel společnosti Public Radio Alliance a její populární série podcastů: Tanis, Rabbits, Faerie a The Last Movie. Podílel se i na podcastu The Black Tapes. Pendluje mezi tmavě smaragdovým příšeřím severozápadu USA a slunečným Los Angeles.
Web autora: minnowbeatswhale.com/
Facebook: facebook.com/tkmiles
Twitter: twitter.com/tkmiles

Rabbits jsou mimořádně sebevědomý debut, zručně napsaný a prodchnutý intrikami. Snoubí se v něm surreálnost běžného života z knih Harukiho Murakamiho a strhující tempo i popkulturní narážky ve stylu Ready Player One: Hra začíná. Byl jsem naprosto unešený.
Nicholas Eames, spisovatel, autor Králů Wyldu

Představte si, že by nejlepší hráči planety přišli s divokou, bláznivou konspirační teorií… a zjistili, že je patrně dost prastará, vražedná a nebezpečná na to, aby přepsala pravidla celého světa. Přesně to jsou Rabbits: geniální, dechberoucí a nadupaní šílenstvím. Terry Miles umí ve čtenáři vzbudit pocit, jako by se hry sám zúčastnil: a vylíčit mu, co by nastalo, kdyby prohrál!
Christopher Golden, spisovatel

Rabbits jsou fascinující směsicí paranoie a věrohodnosti, která posouvá hráčství na novou úroveň. Tento ambiciózní a spletitý román ve vás vyvolá potřebu ohlížet se přes rameno – a zamýšlet se nad vším, co vám vyhledávání na Googlu vyhodí.
Alexandra Oliva, spisovatelka

Ve vynikajícím technothrillerovém debutu Terryho Milese se na první pohled nepodstatné náhody mění v neuvěřitelnou honbu za tajemstvím… Miles mistrovsky kombinuje záhady, nebezpečí a vědecké teorie a vdechuje hraní život, až jsou nakonec čtenáři do hledání vodítek stejně zabraní jako samy postavy. Je to divoká jízda, od níž se prostě nejde odtrhnout.
Publishers Weekly

Více informací o knize: www.jota.cz/rabbits

Zdroj textu a fotografie: Tisková zpráva Jota nakladatelstvíKam dál?

Objevte blog o intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.