UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Slavností předpremiéru tolik očekávaného sci-fi filmu Duna si nenechalo ujít spoustu známých tváří

Slavností předpremiéru tolik očekávaného sci-fi filmu Duna si nenechalo ujít spoustu známých tváří
23.10.2021

Dlouho očekávaná Duna dorazila do pražského kina Cinema City IMAX

Již přes rok se ve filmovém světě mluví o sci-fi s názvem Duna, na které se těší nejen filmoví fanoušci, ale i videoherní nadšenci a hráči stolních her.

V kině Cinema City IMAX si slavností předpremiéru tolik očekávaného filmu nenechalo ujít spoustu známých tváří, mezi nimiž nechyběla ani Adéla Gondíková s dcerou, vždy krásně vypadající Iva Pazderková, potetovaná raperka Sharlota se svým snoubencem nebo Martin Maxa opět po boku krásné blondýnky.

Na slavnostní gala premiéře se mezi hosty ukázal i mladý nadějný herec Jan Nedbal, kterého mohli diváci v minulém roce zaregistrovat na svých televizních obrazovkách v seriálu Sestřičky a letos i v kinech ve filmu Zpráva.

"Je to jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Je to zážitek desetiletí a každý by na to měl jít do kina. Naprosto fenomenální střih, hudba, zvuk i práce s časem," říká Honza o právě zhlédnutém filmu Duna.

Na červeném koberci se před vstupem do sálu objevila i známá dvojice Mikoláš Tuček a Alžběta Trojanová, které mnozí znají jako legendární moderátorské duo z pořadu Re-Play. Z Duny byla nadšená i herečka Štěpánka Fingerhutová, ačkoli sci-fi není úplně její šálek kávy.

"Timothee krásnej a talentovanej jako obvykle a bylo to nejlepší sci-fi, co jsem viděla. Fakt mě to bavilo i když to není můj žánr. Úchvatný. Děkuju!" svěřila se Štěpánka.

Duna je bezpochyby jedním z neočekávanějších filmů tohoto roku. Snímek je natočen podle stejnojmenného fenomenálního sci-fi díla od Franka Herberta, které si oblíbilo nespočet fanoušků po celém světe. Režie se zhostil Denis Villeneuve, který si diváky získal již v dřívějších letech, a to především snímky Blade Runner 2049 (2017), Příchozí (2016) nebo Nepřítel (2013), ve kterých se nezapře jeho charakteristický rukopis. Původní kultovní film v režii Davida Lynche byl uveden
v kinech již v roce 1984. Duna tedy není snímkem pouze pro mladé publikum,
ale i pro ty, kteří si chtějí znovu připomenout příběh, který viděli naposled třeba právě v "osmdesátkách".

Mimo filmů vycházely v devadesátých letech podle knižní předlohy i videohry, které byly ve své době velice úspěšné a skalní fanoušci v nich pořádají turnaje dodnes. Společně s filmem vychází také stolní hra na motivy filmu. Stejně tak i stolní hry vycházely již od osmdesátých let.

Cinema City bude promítat film Duna v klasických formátech 2D, 3D, ale i ve svých speciálních formátech, kterým je 4DX, IMAX a VIP Chodov. Více informací na www.cinemacity.czKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.