UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Šimon Lánský vytváří Srdce Aporveru

Šimon Lánský vytváří Srdce Aporveru
27.01.2018

Zeptali jsme se Šimona Lánského, jak vzniká Srdce Aporveru do filmu Poslední z Aporveru.

Právě vychází dobrodružná fantasy kniha Davida Šenka Srdce Aporveru. Zároveň Šimon Lánský tvoří Srdce Aporveru do filmu Poslední z Aporveru. Poprosili jsme Šimona Lánského, aby nám o magickém srdci prozradil více informací.

Jak srdce vypadá? Z jakého je materiálu?

Původní myšlenka, s kterou jsem do srdce šel, byla, že je to něco mezi srdcem nějakého tvora a jádrem planety. V celém Aporveru také prakticky neexistují kovy, takže srdce je z organických látek, jako je hlína ale také z jakési energie.

Už je srdce hotové?

Z větší části, možná ještě dojde k pár úpravám, ale většina mé práce je hotová.

Jak dlouho jste ho vytvářel?

Samotné modelování podle předlohy trvalo několik hodin, pak jsem model zjednodušoval, aby se s ním lépe pracovalo, to trvalo taky několik dlouhých hodin, pak jsem ho několik hodin barvil a řešil materiály, nasvícení a podobně. Celý proces mi zabral řekl bych od 40 až do 50 hodin, těžko se to odhaduje.

Proč jste se do vytvoření srdce pustil? Kdo vás zlákal?

K vytváření srdce jsem se dostal přes Tomáše Krejčího, tedy režiséra filmu. Ze začátku jsem byl skeptický, kvůli předešlým komplikacím s filmem, ale když jsem dostal možnost se o všem dozvědět více, viděl jsem, že film má opravdu velký potenciál a veškeré pochybnosti zmizely.

Četl jste knihu Srdce Aporveru?

Ne, ke knize jsem se ještě nedostal.

Viděl jste film Poslední z Aporveru?

Viděl jsem film v rané fázi, kdy ještě všude byly greenscreeny a většina efektů ještě nebyla dokončena. O příběhu vím vše, co jsem k vytvoření srdce potřeboval a zároveň budu mít super zážitek z prvního zhlédnutí, jako divák, který film ještě neviděl.

Máte rád fantazii a žánr science fiction? Jaký je Váš nejoblíbenější fantastický film?

Osobně jsem velký fanda sci-fi a na fantasy filmy se taky rád podívám. Můj nejoblíbenější sci-fi film je nejspíš film Potomci lidí, jsem také fanda filmu Horizont událostí. Na seznamu nesmí chybět Carpenterova Věc, Věčný svit neposkvrněné mysli, Atlas mraků, původní trilogie Star Wars, Bladerunner, mohl bych jmenovat hodiny.

Jakou funkci má srdce Aporveru ve filmu?

Srdce podle mého slouží jako vizuální reprezentace děje filmu.

Na jaké své tvůrčí úspěchy jste hrdý?

Zatím jsem v branži celkem nováček, takže nemam moc velký seznam úspěchů, ale rozhodně rád vzpomínám na práci se studiem Eallin, která mi dost pomohla kariérně se nasměrovat.

Čím se živíte, jaké služby nabízíte, jak si mohou zájemci vaše služby objednat?

Zatím studuji. Dělám 3D grafiku, především modelování, texturování, concept art. Baví mě a dělám i 2D grafiku, plakáty a podobně. Rád vytvářím postavy, ale když se vyskytne něco zajímavého, tak tvořím i jiné věci, například Srdce Aporveru. Kdokoli by měl zájem mě kontaktovat, může na mailu: simon.lansky1@gmail.com. Nebo si může prohlédnout mé portfolio simonlansky.tumblr.com.

Co plánujete do budoucna, na jaké nové projekty se těšíte?

S menším týmem pracujeme na módu do jedné počítačové hry, také se vyskytla možnost pracovat na jedné počítačové hře, ale to zatím není jisté.

A závěrečná otázka - v jakém kostýmu byste šel na vesmírnou párty?

Na vesmírnou párty bych šel za Jupiter, to mi vždycky připadalo jako cool planeta, kdybych chtěl vyvolat kontroverzi, možná bych zvážil i Pluto.

Děkuji za rozhovor
Honza VavřičkaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.