UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Scifi festival Future Gate navštívilo v Praze, Brně a Ostravě 2 400 diváků

Scifi festival Future Gate navštívilo v Praze, Brně a Ostravě 2 400 diváků
28.04.2017

Čtvrtý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate přinesl fanouškům oblíbeného žánru skvělý filmový zážitek do třech českých měst.

Čtvrtý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate nabídl 20 filmových projekcí, besedy s filmovými kritiky a teoretiky i odborné přednášky.

Mezi novými filmy viděli diváci komedii MOONWALKERS s Ronem Perlmanem, Rupertem Grintem a Robertem Sheehanem, dystopický snímek dle stejnojmenné knihy BÍLÝ KRÁL a animovaný film NOVA SEED od Nicka DiLimberta. Kromě výběru novinek byl festival doplněn legendárními snímky. Pro letošek dramaturgové festivalu vybrali světově známý film TERMINÁTOR, který souvisel s letošním tématem festivalu „Na hraně lidskosti“. Stejně tak japonský film AKIRA, který při svém uvedení v roce 1988 západnímu světu představil žánr anime. V neposlední řadě nesmrtelný příběh o přátelství za doprovodu hudby Johna Williamse, E.T. MIMOZEMŠŤAN. Celovečerní snímky doplnila kolekce krátkých filmů od iSHORTS.

Hostem festivalu byl Stanley Robotman Povoda, autor výstavy kapely robotů, kterou měli diváci i další návštěvníci festivalu možnost vidět v doprovodné instalaci. Součástí byla rovněž výstava obrazů Roboti v robotě od Jonáše Ledeckého, Martina Pospíšila, Matyáše Namaie a Jana Štěpánka. Vybrané filmy byly doplněny besedami vedenými filmovými kritiky a teoretiky. Kamil Fila, Radomír Kokeš a Marek Slovák prozradili divákům zajímavé informace a souvislosti o natáčení filmu Terminátor a jeho významu pro světovou kinematografii. Jiří Flígl, Anna Křivánková a Honza Horgoš se věnovali japonskému animé AKIRA. Doprovodný program v Praze doplnil noční futuristický bar a možnost vyzkoušet své smysly ve virtuální realitě. Součástí programu festivalu byli již tradičně fanoušci v kostýmech sci-fi hrdinů, kteří navštívili festival ve všech třech městech.

Partnerem festivalu je magazín Vanili.cz

Festival se těšil i velkému mediálnímu zájmu. Informace o akci či rozhovory s dramaturgy se objevily na stanicích Rádia 1, Wave, Hit Orion, Evropě 2, na stanicích Český rozhlas Regina a Ostrava, ale také v České televizi a na televizní stanici Relax.

Hlavními partnery festivalu byli: Živé firmy, MindMaze Prague, Mana, ESA BIC, JRC Gamecentrum, Prusa Research, Keen VR. Festival děkuje za podporu panu Radimu Matějovi.

Finančně festival podpořili: Brno město, Praha 7.

Důležité scifi odkazy

Tento článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné erotické fotogalerie na stránce EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.