UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Santa Clarita Diet - seriálová dieta pro otrlé

Santa Clarita Diet - seriálová dieta pro otrlé
16.10.2020

Seriály nás učí, jak před zombiemi utíkat, skrývat se, jak s nimi bojovat... ale co když se jednou z nich stane vaše roztomilá žena?

Sheila a Joel Hammondovi, manželé ve středním věku, vedou spokojený, byť vcelku rutinní život. Pracují jako realitní makléři a vychovávají dvě – jak jinak – ne úplně zlaté děti. Nepatrná nehoda však obrátí jejich život vzhůru nohama. Sheila zjistí, že se začíná jaksi rozpadat, a k tomu trpí neodolatelnou chutí na čerstvé lidské maso. O jejím „novém stavu“ se brzy dozvídá manžel. Ten ji ale jako správný gentleman nenechá ve štychu. Svou ženu podporuje prakticky ve všem, shání jí „jídlo“, a navíc pomáhá její zvláštní chování a choutky utajit před ostatními.

Jenže ono to opravdu není moc snadné, zvlášť když je jejich soused zvídavý policajt.

Manželé se dostávají z jedné svízelné situace do druhé. Ústřední dvojice se ze všeho snaží vybruslit s humorem, který je osvěžující a rozhodně netradiční.

Málokdy se stane, že si seriál udrží téměř stejnou kvalitu po vícero sérií, není zbytečně nastavovaný a je brzy uzavřený. Santa Clarita Diet má 3 řady a ani jedné nedochází dech. Dokonce se dá říci, že tvůrci nevystříleli všechny patrony, a seriál mohl ještě pár díly překvapit.

Drew Barrymore, které to nesmírně sluší, je coby zombice – průserářka dokonale roztomilá. Timothy Olyphant v roli jejího manžela jí zdatně sekunduje. Zábavné jsou i obě děti, jejichž představitelé Liv Hewson a Skyler Gysondo odvádějí skvělé herecké výkony, takže chemie mezi rodinnými příslušníky funguje na výbornou. Pořád se něco děje a divák prakticky nemá šanci se nudit. Rozhodně ale nejde o podívanou pro slabé povahy. O hororové prvky totiž není nouze – krev a vnitřnosti létají vzduchem, jedním z hrdinů je zahnívající mluvící hlava a hlavně… zombice Sheila nepatří právě k nejuhlazenějším strávníkům.

A zajímavosti? V seriálu se v hodně nečekané roli mihne Nathan Fillion z oblíbeného seriálu Firefly, režisér Victor Fresco se zase kdysi scenáristicky podílel na rodinném seriálu Alf.

Santa Clarita Diet rozhodně stojí za shlédnutí, ať už kvůli nápadu, inteligentnímu humoru či sladké Drew Barrymore.

 
Článek připravila Kristina HaidingerováKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.