UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Rozhovor s Diukem

Rozhovor s Diukem
18.07.2016

Diuk spolupracuje na scifi knize Vostrá krása

Jak jste se dostal ke spolupráci na projektu Vostrá krása?

Vlastně velmi příjemnou náhodou. Kamarádka a spisovatelka Kristina Haidingerová mě kontaktovala, že bych byl na toto přesně ten pravý. Po krátké komunikaci s autorem projektu, Janem Vavřičkou, jsem s ní souhlasil. Projekt je to zajímavý a nápad kvalitní, rád jsem se tedy zhostil úkolu a odtud to byl kousek k prvním napsaným slovům.

Jaká je Vaše role v projektu a co pro vás spoluautorství knihy znamená?

Jsem spoluautor povídky Kolonizace. Tedy, dostal jsem na starost partu trošku ujetých upírů, kteří se prostě snaží přežít. Nejedná se o žádné siláky a takový Blade by s nimi udělal krátký proces. Tedy kdyby cestoval vesmírem.

 

Spoluautorství je trošku nezvyk. Kdyby každý psal rozdílnou povídku, bylo by to také spoluautorství, jenže ve kterém se autoři vlastně nepotkají. Tady si musí oba zvyknout, že má každý trošku jiný plán, synchronizovat to, přizpůsobit tomu, co toho druhého zrovna napadlo a vlastně být smířen s tím, že ani jedna část nebude vypadat hotová tak, jak se nejdřív napsala.

Jak se vám zamlouvá spolupráce se scifistou Janem Vavřičkou?

Rozhodně mě potěšila jeho pohodovost. Spolupráce jedna radost, nejenom, že nám to šlo od ruky a výborně jsme si sedli, ale je vtipný, kamarádský a hned bych si s ním napsal další dílko. Takže pokud měl v plánu před světem vystupovat jako tichý a uzavřený zabiják koťat, právě jsem mu to trošku pokazil.

Můžete prozradit, na co se mohou čtenáři těšit?

Kromě již zmíněných upírů/geeků i na velmi znalou a propracovanou vědkyni, o které kdyby slyšel Raphael, překousl by štětec a šel si s křídami hrát na ulici. Ale nesmím toho prozradit příliš, takže ještě čtenáře informuji o dostatku humoru, dobře podaných myšlenkách a lekci, že kolonizování planety není nikdy tak bezpečné, jak se na první pohled zdá.

Knihu bude ilustrovat Petr Šrédl. Jak se vám jeho obrazy líbí?

Mohu říct, že se moc těším na jeho ilustrace. V barvách se vyzná a když se pustí do černé, tak to stojí za to. Rozhodně jsem si oblíbil jeho práci se stínem.

Na jakých dalších fantastických projektech pracujete?

Projektů je dost. Nebaví mě zůstávat v nečinnosti. Vyzdvihl bych tedy alespoň ty, které jsou buď dokončovány nebo dokončené. Komunitní financování komiksu ke knižnímu universu Muž, který se modlil, nacvičování divadelní scénky Čaj o páté, pouliční umělkyně, a povídku do antologie erotického hororu Poslední polibek. O dalších si může jakýkoliv fanoušek přečíst na mých stránkách www.Diuk-knihy.com.
Jitka Matějková exkuzivně pro scifi web Vanili.cz (foto Tomáš Mičák)

O projektu Vostrá krása

Vostrá krása je charitativní projekt. Výtěžek z prodeje knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdci.

 

Projekt podporují: Miss České republiky Lucie Křížková, spisovatel Ivo Fencl, nejkrásnější Dívka Šumavy Barbora Povišerová, legendární spisovatel Vlastislav Toman, rapper Majk Kasl, starosta města Stříbra Karel Lukeš, zpěvačka Bára Zemanová, režisér Petr Smazal, Miss Czech Press Veronika Dejová, malířka Karolína Wellartová, Česko-Slovenská MISS 2015 Veronika Maléřová a také všechny finalistky soutěže Česko-Slovenská MISS 2015 (Veronika Robotková, Barbara Fenclová, Radka Skácelová, Dominika Gajdošová, Patrícia Slaninková, Veronika Hromňáková, Sára Pavla Obrcianová, Ingrida Švecová, Sabina Bajgarová).

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.