UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Bára Zemanová poznala díky hudbě svou životní lásku

Bára Zemanová poznala díky hudbě svou životní lásku
14.12.2017

Bára má ráda vesmírné scifi filmy a horory. Právě je s kapelou na adventní šňůře a magazínu Vanili.cz toho o sobě prozradila ještě mnohem víc.

Jaký máte vztah k fantazii, ke scifi, k hororům?

Scifi a horory mám ráda, miluju adrenalin a napětí, takže například filmy tohoto žánru si velmi užívám. Zároveň mám ráda filmy a příběhy s vesmírnou tématikou, takže když se tyhle věci spojí, je to dokonalé. Z poslední doby mě nadchly filmy jako např. Interstellar nebo Pasažéři.

Co pro vás znamená zpěv a hudba? Je to radost, profese, umění nebo dokonce životní láska na první pohled?

Vlastně všechno, co jste vyjmenoval, zpěv je můj způsob vyjádření, taková zóna, kdy se cítím svobodně a můžu něco ostatním sdělit. Moc mě baví i aktivní koncertování s kapelou, podium, živá energie a zároveň mě baví i všechno, co se k tomu pojí - příběhy, které zažíváme na cestách a nekonečný smích, kterým si prodlužujeme život. Hudba spojuje lidi a jsem ráda, že díky ní stále potkávám někoho zajímavého a potkala jsem právě tak i svou životní lásku. Hudba je pro mě i hodně intimní, jako introvert je někdy těžké otevírat se publiku, je to o překonávání sebe sama a cítím v tom právě ten adrenalin.

Jaké máte za sebou hudební projekty, na které jste hrdá?

Určitě můžu zmínit projekt Bára hraje všem z našeho kraje, kdy se nám podařilo několik let jezdit hrát dětem a klientům z Ústavů sociální péče a dětských domovů. Byla to perfektní zkušenost pro mě i kluky z kapely. Projekty, které mě baví jsou i duety a spolupráce s ostatními skupinami, např. s kapelou Rybičky 48, Bek Ofis nebo s Xindlem X (soundtrack k filmu Vy nám taky, šéfe). Velmi si vážím zkušeností z Rockopery Praha, kde jsem dva roky zpívala roli Ismény v Antigoně. A za úspěšné považuji i současné adventní turné, které jedeme s kapelou.

Bek Ofis & Bára Zemanová: Recept na buchtu

Co byste dělala, kdyby vás unesli mimozemšťani?

Těžko říct byl by to samozřejmě intenzivní zážitek, který bych se snažila vnímat všemi smysly a vše se o nich dozvědět, určitě by to bylo vzrušující! Pokud by na mě tedy nedělali bolestivé pokusy ale i tak bych si vážila, že si vybrali zrovna mě a že se můžu dozvědět něco "více" o světě, ve kterém žijeme.

Jak dlouho se věnujete muzice?

Muzice se věnuji od 14 let, kdy jsem začala zpívat s první kapelou v Tachově. Jmenovali jsme se Element a moc ráda na tu dobu vzpomínám.

Kdy v nejbližší době vás můžeme vidět a hlavně slyšet zpívat s vaší kapelou?

Momentálně jedeme s kapelou takovou adventní šňůru, kde hrajeme české a americké vánoční písničky. Je to akustická verze, takže můžeme hrát i v kostelích a má to hezkou, opravdu vánoční atmosféru. Teď nás čekají koncerty: 8.12. v kostele v Liblíně, 9.12. na zámeckém jarmarku v Tachově, 15.12. v kostele ve Svojšíně, 16.12. v kostele v Kovářově, ten samý den večer v Praze na náměstí v Dejvicích a 17.12. máme poslední koncert v kostele v Kynšperku n.Ohří.

S jakou pohádkovou bytostí nebo superhrdinou z komiksu či filmu byste se chtěla pomilovat?

Pomilovat to úplně nevím, ale na kafe bych zašla klidně s Jokerem :-)

Co plánujete do budoucna? Na co se teď nejvíc těšíte?

Teď se nejvíc těším asi na Vánoce s rodinou a na hory, kam se chystáme s manželem načerpat energii. S novým rokem nás toho hodně čeká, nastoupí k nám nový kytarista, budeme tvořit novou image, nový videoklip a snad už konečně i vytouženou desku. A na jaře taky jedeme na druhou svatební cestu, takže určitě na sluníčko a cestování!

Co byste vzkázala na závěr fanouškům magazínu Vanili.cz?

Ať si naplno užijí vánoční čas a s novou pozitivní energií ať se jim vstupuje do nového roku s osmičkou na konci :-) a ať nikdy neztratí svůj svět fantazie!

Jak si můžeme objednat vaše vystoupení nebo koncert?

Stačí se jen ozvat na email manager@barazemanova.cz a můžeme se domluvit na podrobnostech. Reagujeme také na naší FB stránce. Určitě rádi přijedeme! :-)

Poznámka redakce: Můžu potvrdit, že s Bárou je pohodová komunikace a zpívá opravdu krásně. Děkuju, Báro, že jste přijela zazpívat na naši oslavu a díky za tenhle milý rozhovor. Také děkuji květinářství Fišer květiny za pěknou kytičku pro Báru Zemanovou. Honza Vavřička.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.