UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Roger Zelazny: AMBER - Devět princů Amberu, Walker & Volf 2017

Roger Zelazny: AMBER - Devět princů Amberu,  Walker & Volf 2017
11.12.2017

Audiokniha Amber v recenzi Jana Procházky

Mládenci z Audio vydavatelství Walker & Volf se věnují fantastice nějaký ten pátek. Právě díky nim se uši fanoušků fantastických žánrů mohly pokochat takovými skvosty naší domácí fantastiky, jako jsou například Asfalt Štěpána Kopřivy, či Mariňáci Roberta Fabiána anebo Líheň Miroslava Žambocha. Jiří Walker Procházka a Radek Volf však neusnuli na vavřínech, opustili českou kotlinu a vrhli se na vydávání knih zahraničních autorů. A tak se v jejich péči dostala k uším posluchačům taková zásadní díla světové fantastiky, jako jsou Setkání s Rámou, Hvězdná pěchota či Dveře do léta. K nim se právě nyní připojuje Devět princů Amberu, které v roce 1970 napsal Roger Zelazny.

Když se Hlavní hrdina Corwin probere po autonehodě v jakési zapadlé nemocnici, nepamatuje vůbec nic. Amnézie jak vyšitá. Záhy se Corwin rozhodne opustit pohodlí nemocničního lůžka a vrhne se do pátrání po své minulosti a po své pravé identitě.

Jeho pátrání ho dovede nejen k jeho sourozencům, ale především k poznání, že je členem královské rodiny města Amberu, vrhajícího stíny, jejichž velkolepé odlesky vytvářejí všechny ostatní světy, včetně toho, v kterém žijeme. Nekonečný jako velkolepá tajemství, před kterými se nám, smrtelníkům tají dech. Jenže cesta do Amberu je spletitá a plná intrik, nástrah a bojů, protože bratrů, kteří si jdou v boji o uvolněný trůn Amberu po krku, je víc než by se Corwinovi líbilo. Je jich totiž přesně devět. A každý má v rukávu své trumfy…

Role naratora se zhostil Luboš Ondráček, který u Walkera s Volfem načetl například knihu Sharpův tygr.

Myslím, že lehce ironický tón Ondráčkova hlasu k vypravěči a hlavnímu hrdinovi Corwinovi sedne opravdu dobře a i ostatní syny a dcery krále Amberu od sebe odlišil tak, že je posluchač bezpečně rozpozná. Prostě a jasně, Luboš Ondráček svou roli naratora zvládl tradičně dobře.

Ovšem koho musím opravdu pochválit, je mistr zvuku Radek Volf. Díky jeho umu a citu je poslech Amberu opravdovým zážitkem. Když Corwin a jeho souputníci navštíví podmořské město, připadáte si díky panu Volfovi a jeho sadě nástrojů Nectar 2 Production Suite jako kdybyste se opravdu ocitli pod vodou. To prostě není jen obyčejné echo. A když spolu princové komunikují pomocí karet, také díky speciálním efektům, které mistr Volf použil, připadají jejich rozhovory mnohem uvěřitelnější.
Zkrátka a dobře Amber je velkým posluchačským zážitkem.

90%

- - -
Pro Vanili.cz poctivě zhodnotil a napsal Jan ProcházkaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.