UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Robot či člověk, toť otázka

Robot či člověk, toť otázka
04.10.2018

Hra Inhuman Conditions, která je k dispozici na Kickstarteru.

Představte si, že žijete ve více či méně vzdálené budoucnosti. Mezi lidmi se pohybují humanoidní roboti, kteří jsou v podstatě nerozeznatelní od normálních lidí. Nikdo neví, kdo je kdo. Byl zřízen zvláštní úřad, který má za úkol zkontrolovat všechny obyvatele města a odhalit roboty skrývající se mezi obyvatelstvem.

Vy mezitím žijete svůj život váženého profesora nebo účastnice televizní reality show a říkáte si, že takhle je všechno v pořádku. Možná robotům nevěnujete pozornost, protože se zatím nic vážného nestalo. Možná z nich naopak máte panickou hrůzu a čekáte, kdy se něco stane.

A jednoho dne najdete v poště pozvánku k výslechu. Říkáte si, proč zrovna vy! Vždyť je jasné, že jste člověk. Nic špatného jste neudělali. Jenže tohle nehraje roli, k výslechu musíte a během pěti minut musíte přesvědčit vyšetřovatele, že jste opravdu člověk. Pokud selžete, čeká vás velice nepříjemné invazivní vyšetření, při kterém sice vyjde najevo, že se vyšetřovatel zmýlil, ale vám to v tu chvíli moc nepomůže.

A teď si představte, že si při prohlížení jednoho z výslechových materiálů uvědomíte, že celou dobu žijete v omylu. Vy JSTE robot. Možná jste trpěliví, sice se u vás spustí kompulzivní chování, ale zůstanete v klidu a pokusíte se projít testem.

Možná se u vás naopak spustí násilnická sekvence a pokusíte se vyšetřovatele zabít. Nicméně zákony robotiky nepřestanou platit jen tak a vy přeci nesmíte ublížit člověku. Bude nutné s vyšetřovatelem hrát jeho hru, přeprogramovat se, a teprve pak…

Ale pozor. Vyšetřovatelé jsou extrémně paranoidní. Pokud totiž vyšetřovatel selže při odhalování násilnického robota, stojí ho to život. Na druhou stranu, pokud vyšetřovatel nesprávně vyhodnotí člověka jako robota, je to pro něj nesmírná hanba a na oddělení končí, takže když budete dostatečně přesvědčiví a přirození, vyváznete. Možná.

Právě jste si přečetli zápletku hry Inhuman Conditions, která je k dispozici na Kickstarteru. Pokud rozumíte anglicky a zápletka vás zaujala, máte možnost si tady stáhnout materiály k tisku a následnému hraní. Po prostudování pravidel je také možné hrát přes PC na odkaze http://interrogation.ftwinston.com – každý hráč potřebuje své PC a ideální je, pokud jsou oba v jedné místnosti, samozřejmě jde hrát i přes Skype nebo jiný program s videohovory. Není to ale úplně ono. Jedna hra trvá kolem pěti minut (maximální doba výslechu + jedna závěrečná otázka) a je možné hrát i opakovaně, protože je k dispozici dostatek rolí (různé verze trpělivých robot i násilnických robotů + lidé), to už máme vyzkoušeno s přítelkyní. Zábavné by bylo sledovat výslechy jiných lidí, ale k tomu jsme se zatím nedostali. Jakmile se ale taková možnost při skupinovém hraní naskytne, využijeme ji.

Pokud bude hra bavit i vás, máte na Kickstarteru samozřejmě možnost si ji přímo předobjednat, nicméně dodání je bohužel cca za rok, a navíc poštovné do ČR převyšuje cenu samotné hry. Pokud ale máte kamaráda v USA či UK, zkuste se s ním domluvit. Tam je totiž poštovné podstatně nižší.

Kampaň běží do čtvrtka, 11. 10. 2018.
Hrou inspirován sepsal Tomas SlavikKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.