UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Režisér postapo filmu Trash Town Leoš Kastner chystá další celovečerní film s názvem Zbojník

Režisér postapo filmu Trash Town Leoš Kastner chystá další celovečerní film s názvem Zbojník
05.10.2020

Přečtěte si rozhovor s režisérem Leošem Kastnerem!

Představ nám film, na kterém právě pracuješ

Film Zbojník vás zavede do Českého království, roku 1278. Král Přemysl Otakar II. padl v bitvě na Moravském poli a do Čech přicházejí "zlá léta". Ústřední postavou příběhu je Oldřich, nejmladší syn Držka z Roupova, kterého nastávající události dovedou až do tajemného Sukořínského lesa.

Zbojník - oficiální trailer

Crowdfundingová kampaň

Jde o celovečerní hraný film o lidovém hrdinovi, který má svůj předobraz v pověstném Robinu Hoodovi a ve slezském zbojníku Ondrášovi.

Více se dozvíte ve videu a na naší crowdfundingové kampani, kde jsme pro vás přichystali i spoustu zajímavých odměn za vaši podporu a pomoc: https://www.startovac.cz/projekty/zbojnik/

Jaký je vztah či vazba mezi postapo filmem Trash Town a nově připravovaným Zbojníkem?

Zbojník bude po Trash Townu druhý celovečerní film pod hlavičkou naší nezávislé skupiny. Byl jsem všeobecně s partou okolo Trash Townu moc spokojený, a tak jsem s nimi samozřejmě počítal u dalších pracích u nového projektu, kterým se stal středověký, dobrodružný film Zbojník.

Můžeme se ve Zbojníkovi těšit na magii, víly, kouzla, draky prostě nějaké atributy fantasy?

Dáváme si velmi záležet na historické akurátnosti a žádný prvek fantasy se tam neobjeví. Nicméně s tou magií to nebude tak jednoznačné. Co pro středověkého vesničana znamenaly dryáky, které si v lesích vařily kořenářky? Magie. Ve skutečnosti to samozřejmě byly jen směsi bylinek a hub, ale ne všechny nápoje byly neškodné a některé z nich mohly vyvolávat i "čarodějnické" účinky. Navíc z Řenečského panství, kde se hlavní hrdina Oldřich utáboří, je doložená pověst o čarodějné knížce, která skrývala ve svých textech nejrůznější zaříkávadla a čáry. I ve filmu chceme mít na místní pověsti pár odkazů, tak třeba se tam něco takového objeví.

Budou ve Zbojníkovi prvky hororu?

O čistokrevný horor se tam jednat nebude, ale například takové vyplenění kláštera v Chotěšově chceme mít natočené hodně surově

Čím nalákáš fanoušky fantazie do kina na film Zbojník?

Celkově chceme mít film založený na skutečných historických reáliích, ale lidové pověsti Řeneč a okolí nám nabízí mnoho zajímavých a šílených témat, které by mohli ocenit i fanoušci fantasy.

Jaký máš vztah ke scifi filmům? TOP3?

Velmi kladný. Je to po historii můj nejoblíbenější žánr a kdybych měl vybrat 3 nejlepší sci-fi filmy, které ve mě něco zanechali, byl by to určitě Terminator 2 od Jamese Camerona, Interstellar od Christophera Nolana nebo Arrival, kde ztvárnila hlavní roli Amy Adams.

Kdyby fungovalo cestování časem, chtěl by ses mrknout na premiéru Zbojníka do kina nebo raději na nejbližší losování sportky a pak hned rychle zpátky koupit los?

To je složitá otázka, ale mám definitivně jasno o své volbě, chtěl bych se vloupat na zbojnickou premiéru a zeptat se sám sebe, jestli to obrovské úsilí za to celé stálo.

Děkuji za rozhovor
Honza Vavřička

Podpořte nový český film ZDE: https://www.startovac.cz/projekty/zbojnik/Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.