UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Režisér Luc Besson dnes celosvětově představil nový trailer filmu Valerian a město tisíce planet

Režisér Luc Besson dnes celosvětově představil nový trailer filmu Valerian a město tisíce planet
24.05.2017

Dobrodružství plné fantazie a akční podívané nás zavede do toho nejpodivuhodnějšího vesmíru, který byl dosud stvořen.

Příběh je založený na průkopnickém komiksu, který inspiroval celé generace umělců, spisovatelů a tvůrců.  Pod taktovkou vizuálního mága Luca Bessona  excelují Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, Ruther Hauer, John Goodman a  Ethan Hawke.

BIOSCOP uvede film do českých kin 20.7.2017 ve 2D a  3D, s českým dabingem i titulky.

Trailer s českým dabingem

Původ příběhu

Komiksový seriál,  který vytvořili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières,  debutoval ve výběru časopisu Pilote v roce 1967. Východiskem komiksu je galaktické impérium, které ve 28. století ochraňuje veškerý čas i prostor. Dvě hlavní postavy, Valerian a Laureline, jsou vesmírní agenti, kteří cestují časem a společně brání vesmír. V průběhu svých dobrodružství se setkají s mnoha mimozemskýmí národy a musí čelit mnoha nebezpečím, přičemž veškerou ilustraci obstaral J.-C. Mézières.  Seriál Valerian vycházel 43 let a je celý sebrán do jednadvaceti svazků.  Příští rok oslaví padesáté výročí, v červenci 2017 pak do kin vstoupí i celovečerní film na motivy komiksu.

Sen z dětství Luka Bessona se stává realitou

Když bylo Bessonovi deset let, zamiloval se do komiksového příběhu o Valerianovi a Laureline. O více než 45 let později konečně může svůj sen z dětství realizovat. Režisér takových děl jako je Léon, Pátý element a Lucy uvedl: „Tento film jsem chtěl zfilmovat už dávno, ale musel jsem počkat, až technologie dožene mou představivost.“ „Jean-Claude Mézières, tvůrce komiksu Valerian, se mnou spolupracoval na filmu Pátý element a celou dobu se mě ptal, proč nezfilmuji příběh komiksu Valerian?“ „Pokaždé jsem mu odpověděl, že nemůžu, protože v celém komiksu je jenom asi deset, dvanáct lidských postav, všechno ostatní že jsou mimozemšťané.“ „Když jsem viděl film Avatar, všechno se pro mě změnilo. Od té chvíle jsem věděl, že moje možnosti nemají žádné hranice.“

Dva obři vizuálních efektů se spojili, aby změnili dějiny

Dvě společnosti,  které se zabývají vizuálními efekty, VFX GIANTS WETA a IL, se spojily při práci na filmu Valerian a město tisíce planet. Za pomoci společnosti  Rodeo FX si tři nejdůležitější společnosti  ve světě vizuálních efektů, které stojí za takovými filmy jako je Avatar, Pán prstenů, Avengers: Age of Ultron a Lucy, vytkly úkol přivést vize Luka Bessona k životu.

V roce 1997 obsahoval Bessonův Pátý element  180 záběrů s vizuálními efekty.  Jeho nový film, Valerian a město tisíce planet, jich přitom obsahuje 2 734.
Tisková zpráva: Magic Box

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.