UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Reportáž z FUTURE NIGHT - Předpremiéra STAR WARS

Reportáž z FUTURE NIGHT - Předpremiéra STAR WARS
15.12.2017

13. 12. 2017 se u příležitosti předpremiéry filmu STAR WARS: Poslední z Jediů konala v kavárně Lucerna akce FUTURE NIGHT

Večer byl celkem našlapaný – od půl deváté registrace na pub kvíz, od devíti samotná soutěž, od desíti „minikoncert“ Pražského filmového orchestru a od půl jedenácté, případně od jedenácti samotné promítání (v závislosti na 2D nebo 3D verzi filmu).
Já na místo dorazil dřív, abych se podíval, jak bude vše probíhat. Nejdřív jsem si nebyl úplně jistý, že jsem správně, ale když jsem narazil na zaparkovaný TIE Fighter, pochybnosti se rozplynuly. Cca na 16 (možná více stolech) byla informace o rezervaci od 20:00, takže bylo jasné, že i co se týká pub kvízu, bude místa víc než dost a pořadatelé mají vše pevně v rukách. Zaujal jsem tedy strategické místo, objednal si pivo a čekal – na přátele, které akce zaujala a se kterými jsme si z legrace také dali kvíz i na ostatní účastníky akce, a tedy naše soupeře.

Netrvalo dlouho a začali se scházet první lidé. Bylo celkem zábavné hádat, jestli skupinky, které procházejí dveřmi, patří k nadšeným scifistům, nebo jestli jde o turisty, kteří chtěli posedět a po konfrontaci s polem stolů s nápisy „REZERVACE“ zase vycouvají. V případě smíšených skupinek to bylo 50/50. Pokud dovnitř vešla skupinka složená pouze z žen, většinou zase rychle zmizela. A těch, ve které byli pouze pánové jsem si asi moc nevšímal, takže nedokážu přesně říct.
Prostor se postupně zaplnil, mezi půl devátou a devátou proběhly registrace na kvíz a víceméně dle plánu se mohlo začít. Fun fact: kvíz pomáhal připravit Vlastimil (myslím) Šprt (pamatuji si jistě).
Celkem šlo o 20 otázek symbolicky rozdělených do dvou skupin – Temné a Světlé strany. Některé byly poměrně snadné, jiné obtížnější a některé opravdu poměrně hardcore – z hlavy vědět, kolik Oskarů dostaly všechny Star Wars filmy, případně kolik nominací celkem obdržely, to už chce opravdu zarytého fandu.

Úplně poslední otázka se týkala hudebního doprovodu jedné ze scén, přičemž onu hudbu rovnou přehrálo i kvarteto Pražského filmového orchestru. Dobře vymyšleno, protože rovnou navázalo již zmiňovaným minikoncertem, při kterém zazněly skladby i z jiných slavných filmů, mimo jiné například z Pána prstenů a podobně (mimochodem, pokud jste na koncertě PFO nebyli, rozhodně doporučuji).
Na malou chvíli ho přerušilo vyhlašování vítězů kvízu. Na třetím místě se umístily dva týmy s 11 správnými odpověďmi, takže musel rozhodnout rozstřel. Hádání počtu míčků ve džbánku. Pokud znáte správnou odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec, uhodli byste. Menší vsuvka – byť jsem si myslel, že se svým týmem nemám šanci, dostali jsme se nakonec na 10 správných odpovědí, přičemž původně jsme měli 11, ale týmový kolega jednu opravil na chybnou. Nepotěšil mě… Druhé a první místo již bylo bez shod ve skóre a vítězný tým se podělil o LEGO stavebnice TIE Fighteru a Imperial shuttle. Krásné ceny.
Postupně se také začali objevovat příslušníci The Rebel Legion - Lion Base a Czech Garrison 501st Legion v kostýmech, proběhlo nějaké to focení a podobně. Byť nejsem zrovna fanda Star Wars (nekamenovat), bylo opravdu super setkat se s Darth Maulem nebo Stormtrooperem.

Také bylo možné vyplnit menší dotazník a dostat se do slosování o volný vstup na sci-fi únikovou hru od MindMaze – Galactic Pioneers. Snad se zadaří…
Večer se tak rychle blížil ke svému vrcholu, kterým byla samotná předpremiéra Posledního z Jediů.
Musím se přiznat, že jsem na promítání nakonec nezůstal, potřeboval jsem se nějak rozumně dostat domů. O recenzi samozřejmě ochuzeni nebudete, přečtěte si ji na této stránce recenze STAR WARS POSLEDNÍ Z JEDIŮ.
Cestou na metro jsem se trochu děsil, jestli nemám halucinace, protože jsem pořád viděl SW postavy, nakonec se ukázalo, že šlo o fanoušky mířící na promítání.
 
Pozitiva:
Super kvíz
Obchod se SW tématikou
Přítomnost vážně kvalitních Star Wars cosplayerů
Možnost vyhrát vstup do MindMaze
 
Negativa (Velmi drobná):
Vlastně nikde žádné označení, že se koná nějaká akce (byť díky FB události bylo vše asi celkem jasné)
Cosplayeři se mohli objevit o něco dřív
 
Celkově se rozhodně jednalo o super akci, kdo nedorazil, může jen litovat.

- - -
Pro Vanili.cz na vlastní kůži zažil redaktor Tomáš SlavíkKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.