UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Recenze: Wonder Woman – zázrak se nekoná

Recenze: Wonder Woman – zázrak se nekoná
10.07.2017

Recenze nového snímku Wonder Woman 2017

Rád bych pochválil akční fantasy Wonder Woman ze stáje DC comics, avšak ani s pomocí prášků se mi to ne a ne podařit. A mám k tomu mnoho důvodů. Nejdříve však trochu toho děje.

Evropa se zmítá v plamenech První světové, zákopová válka v sousedství Verdunu se posouvá tu o centimetr k Němcům, tu o centimetr k Francouzům. V jakési časové kopuli však existuje ostrov, kde žije skupina žen zvaných Amazonky. Na rozdíl od spících rytířů v hoře Blaník tyto ženy neotálí a tvrdě se cvičí v umění boje, aby mohly vyrazit, až bude světu nejhůř. Avšak hrůza První světové jim pořád nepřijde dost dobrá, aby pozvedly své zbraně. Vydá se na cestu pouze jedna. Shodou okolností je zvídavým potomkem řeckého boha Dia. Mladá žena je záhy konfrontována s vojenským zázemím v Londýně. Po menších peripetiích však zasouvá svůj meč mezí půlky své a posléze i těm proradným Němčourům v zákopu. Jejím cílem je však zlikvidovat záludného boha války Arése, čímž by měla nastolit světu mír.

Opomenu-li směšnou finální bitvu s právě zmíněným bohem války, jenž je zde zpodobněn takovým kníratým strejdou, poslání filmu prostě nevyšlo. Za pár let přišly ještě větší hrůzy a to v podobě Druhé světové. Ve světě DC pak další hrůzy s příchodem mimozemšťanů z planety Krypton. Takže, co vlastně ta Wonderka dělala? O čem to vlastně bylo? Měl snad film překonat konkurenčního Kapitána Ameriku? Ten taky kosil Němčoury ve velkém a taky s pomocí svého štítu. Měl snad film ukázat silnou ženu, potěšit i ženské publikum? Přiznám se, účel mi známý není. Třeba šlo jen o tzv trikový film k pouhému pobavení.

Film baví, o tom žádná. V momentě, kdy Diana vyleze ze zákopu a veškerou kulometnou palbu odráží štíty na zápěstí, se rozhodně budete bavit. Ještě jste neviděli nikoho bojovat tak, že mlátí kolem sebe rukama, jako kdyby se oháněl neviditelnými nunčaky. Diana běží a kulky se od ni odrážejí jak od ruského partyzána. Sice si zvyknete, ale závěrečná bitva, která má úroveň reklamy na Nerf, vás definitivně zchladí. Sličná herečka si však zaslouží uznání přinejmenším za to, že se vydržela celou dobu u toho nesmát.

Vyvstává otázka, vlastně několik, jestli jako budou všichni další hrdinové, ať už z temného hangáru DC nebo veselé pastelky z Marvelu, bojovat pořád s Němci. Bylo nutné natočit film na základě jedné dobové fotky ze Superman vs Batman? Opravdu tam u Verdunu musel bojovat severoamerický původní indián? Museli tam být všichni chlapi poserové a neumětelové?

Abych však jen nehanil, natočené to bylo pěkně. Krásné dobové reálie, akční scény s nádechem stylu Zacka Snydera měly drajf a pasáž z ostrova Amazonek také stojí za slova chvály. To se vskutku vizuálně povedlo, až jsem si povzdechl a zavzpomínal na staré „Howardovky“.

Chcete to vidět, ale připravte se na možné zklamání. Zas takový nářez to není. Asi Vám bude nejvíc vadit, že je bohyně slušně řečeno nechytrá. Rozhněvaná Amazonka na úchvatném tažení proti nepříteli to zkrátka není. Jen takové mrcasení kapitána Kirka a holky se švihadlem v ruce kolem žabožroutské vesnice a německých zákopů.  Doprovází je indián, Arab a blb. Skoro jako dvouhodinová anekdota.

5/10

- - -
Napsal Michal BřezinaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.