UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Recenze knihy Měsíční deník

Recenze knihy Měsíční deník
01.10.2018

Spisovatelka Anna Šochová hodnotí své dojmy z humorného sci-fi Měsíční deník

K nám do redakce zabloudil jeden zajímavý příspěvek. Spisovatelka Anna Šochová knihu doslova zblajzla a zde jsou její dojmy. A vy už jste četli Měsíční deník?

Na knihu, která obsahuje humor, jsem byla zvědavá. Je to dost vzácná kytka na naší literární louce. Přečetla jsem ji, přesněji zblajzla naráz, aniž by mne brzdily extra chlapácké řeči autora deníčku Marseje. Tvrdí, že byl i v Cizinecké legii, což by po dalších letech fušky v těžařském průmyslu celkem odpovídalo tomu, jak ten chlapík uvažuje a jak se vymlátí z průšvihů.  Navíc, jak je známo, do CL se již dnes berou jen inteligentní lidi s nějakým vzděláním, tudíž není podivný ani jistý kulturní rozhled hrdiny. Určitě na něm CL nesleví ani dalších 60 let, kdy našeho sympaťáka přijmou do svých řad.

(Znám osobně jednoho seržanta a jeho vyprávění, ba i celkem spisovné, takže vím, o čem mluvím.  Včetně toho, že rodinné poudačky tvrdí, že můj strejda, který v CL uspěl, s sebou tehdy vzal bráchu, který byl tak – hm, slabší v rozhledu? – že ho nechtěli a on potom v hospodě vše vykecal a následoval Jáchymov. Pro oba.)

Takže tady dobrý. Na hurónský smích osobně potřebuji jiný styl a grády, ale soudím, že zdejší komentáře a vejšplechty hodně polechtají bránici skupiny čtenářů, kterým je kniha primárně určena. Tedy mladíkům a mladým mužům včetně těch, co jsou rozpustilí i s bělavějícími fousisky. Ovšem ve svých řadách máme i dívky a ženy, schopné vychutnávání mordů, krve a tělních tekutin všeho druhu.  Nemohu je jako možné fanynky knihy pominout, byť jejich přesnější vkus nezkoumám. Já se bavila, což považuji za plné dosažení zamýšleného efektu.

Teď byste asi chtěli vědět, o čem to celé je. Má to háček: Cokoliv prozradím navíc, než co je na zadní straně, nebude vůči knížečce fér. Možná pomůže, že co víte, že bylo o Měsíci napsáno v echt fantastice jako pozoruhodný výmysl, se tady uplatní v míře větší, než velké. Je to zkrátka hra, která vás vrátí k některým základům, abyste si ověřili, nakolik jsou události popsány trefně a ilustrace přesné.

Až ke konci ulítla jedna hrubka, zřejmě ztracená v pozdějších úpravách (shoda podmětu s přísudkem), jinak i redakční práce dobrá, fonetická angličtina taktéž pobaví každého, kdo umí víc, než já (nyní celé dvě první lekce, heč!).  Takže celou mladší generaci.

Doporučuji :)

Info o knize:
Napsal: Michal Březina
Ilustroval: Adam "Butch" Kubík
Žánr:
sci-fi
Jazyk: čeština
Počet stran: 168
EAN: 9788026411918
Věk: od 15
Formát: 125x176 mm
Nakladatelství: CPRESS
Albatros Media a. s.

- - -
Recenzi napsala: Anna ŠochováKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.